Hänni loodab aktsiate eest rohkem saada

Virge Haavasalu 12. oktoober 2009, 00:00

Kohese sundülevõtmise vastu sama hinnaga, mis on reedel lõppenud TeliaSonera pakkumisperioodil, võib rääkida see, et telekomiettevõtete aktsiate hinnad on valdavalt praeguseks kõrgemal tasemel, kirjutas Hänni oma arvamusloos. AS Kawe Kapital omab 5400 Eesti Telekomi aktsiat.

Kuid LHV analüütik Kristo Oidermaa ei usu, et TeliaSonera pakkumist tõstab. "Suure tõenäosusega toimub sundülevõtmine sama hinna pealt, millega pakkumine tehti," lisas ta.

TeliaSonera kommunikatsioonijuht Cecilia Edström märkis, et nad ei ole veel kohustusliku ülevõtmispakkumise tegemist Eesti Telekomi aktsionäridele otsustanud, kuid nad kaaluvad tõsiselt teha see samadel tingimustel, mis oli reedel lõppeval vabatahtlikul aktsiate ülevõtmispakkumisel.

Rene Ilves, kes omab OÜ Seitse Samuraid kaudu 5500 Eesti Telekomi aktsiat, näeb ainukese võimalusena aktsia eest kõrgemat hinda saada kohtu kaudu.

"Ainuke võimalus on see, kui ta (TeliaSonera - toim) aktsiad käest ära võtab, minna kohtusse ning vaielda," uskus Ilves. Samas märkis ta, et tema aktsiakogus on nii väike ja kohtukulud oleksid suured, et kohtusse minek kaotaks igasuguse mõtte.

Ilvese hinnangul on TeliaSonera pakutav hind loomulikult madal, siin ei ole mingit küsimustki. Kawe Kapitali partneri Kristjan Hänni võitlusest madala hinna vastu arvas Ilves, et kaotada ei ole tal midagi, kuna 93 krooniga saab aktsiad TeliaSonerale nagunii ära müüa. "Kui kohtus natuke vaielda, siis võib juhtuda, et äkki veab," sõnas ta.

5500 aktsiat ei halda Ilves enda sõnul ise, vaid seda teeb Kawe Kapital. "Ma lasen neil ise teha, mida tahavad," kostis ta. Ilvesele kuulus augustis TeliaSonera aktsiate ülevõtmispakkumisest teatades 11 500 Eesti Telekomi aktsiat, mis ta maha müüs, teenides sellest üle miljoni krooni.

Hänni avaldas arvamust selle kohta, et finantsinspektsioon ei oleks pidanud kooskõlastama TeliaSonera aktsiate ülevõtmispakkumist, kuna hinna kujundamises oli selgelt puudujääke.

"Finantsinspektsioon peab vajalikuks juhtida tähelepanu sellele, et kuna tegemist on vabatahtliku ülevõtmispakkumisega, ei kuulunud kooskõlastamisele ülevõtmispakkumise hind," kirjutas finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht Malle Aleksius saadetud e-kirjas.

Kohese sundülevõtmise vastu sama hinnaga võib rääkida see, et telekommunikatsiooniettevõtete aktsiate hinnad on valdavalt praeguseks kõrgemal hinnatasemel.

Osalt on TeliaSonera oma pakkumise tulemusena likviidsuspigistusest vabanenud - aktsiahinnad on Balti riikides teinud läbi korraliku hinnatõusu ja riskipreemia on langenud -, mistõttu diskonteeritud rahavoogude meetodil põhinenud hind ülevõtmispakkumises ei pruugi olla enam vastav ettevõtte õiglasele väärtusele isegi ülevõtja enda finantsprojektsioonide põhjal. Neid kääre kahandavad lisadividendid, mis vahepeal pakkumishinnale lisaks otsustati välja maksta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing