AUTOVIDEO: BMW 5. seeria muutub rahulikumaks

1706-aripaev 14. oktoober 2009, 15:25

Kuigi selles videos kannab uus 5. seeria
BMW veel maskeeringut, pole auto ametliku debüüdini palju jäänud – see leiab
aset Frankfurdi autonäitusel.

Praegu on küll juba teada, et uus viiene eemaldub omaaegse BMW peadisaineri Chris Bangle'i radikaalsest disainikeelest ning muutub välimuses oluliselt rahulikumaks. Mis teha: selline on maksujõuliste klientide soov. Omad piirid seavad ka uued Euroopa Liidu ohutusnõuded autodele, mis nõuavad veelgi suuremat jalakäijate ohutuse peale mõtlemist.

Võrreldes praegu tootmises oleva viienda seeriaga on uus BMW ligi kümme sentimeetrit pikema teljevahega, samuti mõnevõrra laiem. Auto pikkus jääb küll enam-vähem samaks, olles vaid mõne sentimeetri võrra suurem.

Jõuallikate valik võetakse suuremate eranditeta üle praeguselt mudelilt, kuigi väikeste muutuste tulemusena mootori juhtelektroonikas on sealgi saavutatud võimsuse kasv ning kütusekulu vähenemine. Valik algab 2,5-liitrisest kuuesilindrilisest bensiinimootorist ning lõppeb viieliitrise V10ga uuel BMW M5-l. Viimane jõuallikas peaks 5. seeria jaoks tulema ajaloo võimsaim.

Lisaks uue "viiese" sedaankerega versioonile peaks lähima aasta jooksul oma debüüdi tegema ka universaal. Et värskelt on oma E-klassi universaali uuendanud ka Mercedes, peaks tulemuseks olema tõsine turuvõitlus parima luksusuniversaali tiitlile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. October 2009, 15:25
Otsi:

Ava täpsem otsing