Signe Sillasoo • 15. oktoober 2009 kell 21:00

Ester muudab elu põrguks

Režissöör Jaume Collet-Serra õudusfilm "Orb" räägib loo 10aastasest Esterist (Isabelle Fuhrman), kes asub elama uute kasuvanemate koju.

Kasupere käekäik pole olnud lilleline. Veel sündimata lapse traagiline kaotus mõjub väga laastavalt vanematele Kate'ile (Vera Farmiga) ja Johnile (Peter Sarsgaard). Tekkivad probleemid pereelus, tööl ja mujal. See kõik paneb proovile nii nende abielu kui ka pereema hapra vaimse tervise.

Et olukorda parandada, otsustab paar lapsendada Esteri, ingelliku noore neiu. Ent peagi, pärast tüdruku perekonda võtmist, hakkavad juhtuma ümberringi väga veidrad, seletamatud ja murettekitavad juhtumused. Kahtlusaluseks saab Ester, kes tekitab pereemas hirmu. Ta proovib koos teiste abiga selgitada välja, kes Ester tegelikult on.

Keskpärast ketšupist verd tegijad ei luba. Õudust jaguvat piisavalt. Jaume Collet-Serra sõnul on ta seda filmi tehes pannud erilist rõhku igale kinosaalis viibijale kananaha ja hirmu tekitamisele.

"Näiteks film "House of Wax", mille ma tegin, on sootuks teist tüüpi õudusfilm kui praegune. Selles oli asi ehitatud rohkem šoki tekitamisele ja sellele, kuidas asjad juhtusid, mõned kõrvalhüpped siia, tänna. "Orb" ei olegi ehk nii õudne, ent tegelastele kaasaelamist peaks olema rohkem, mis muudab selle realistlikuks ja hirmsaks," sõnas režissöör. Tema sõnul on tänapäeva publikule üldse midagi väga uudset ja õudset pakkuda. Et seda teha, siis on äärmiselt oluline luua väga isikupärased karakterid. Ja seda on ta teinud.

Hetkel kuum