Sõõrumaa: kriis saabub Eestisse sel talvel!

26. oktoober 2009, 10:34

Ettevõtja Urmas Sõõrumaa hinnangul on
inimeste jaoks hirmsaim alles ees ning riik peaks püüdma aidata neil
rasked ajad üle elada, kirjutab ajaleht Pealinn.

"Sotsiaalne kriis saabub Eestisse sel talvel," ütles suurettevõtja Urmas Sõõrumaa, kelle meelest peaks riik püüdma aidata inimestel rasked ajad üle elada, mitte seadma iga hinna eest riskantseid sihte.

Sõõrumaa hinnangul sobib valitsuse iga hinna eest ja kiirustades euro poole minemise kohta Indrek Neivelti kommentaar: „Tapame ära oma majanduse.“ „Ehk nagu üks hea tuttav ütles: «Kaks nädalat enne rikkaks saamist läksin pankrotti!» Ei saa pankrotti minna enne rikkaks saamist! Majandust ei saa ära tappa, majandust tuleks elus hoida.“ Püstitada täpselt samal ajal, kui oled põhjas, üle jõu käivaid eesmärke, on natuke riskantne, märkis Sõõrumaa. „Pooldan soomlaste lähenemist, et riik proovib aidata rahval raske aja üle elada ja siis võtab riskantsemaid eesmärke. Samamoodi teevad kindlasti ka rootslased ja teised jõukad Põhjamaad.“

Suurettevõtja arvates on Eesti majandus põhja lähedal, aga mitte veel põhjas. Kui ettevõtjad on juba mõistnud, kui halvad meie asjad on, siis inimestele on kõige hirmsam alles ees ning praegune sotsiaalne kriis süveneb veelgi.

Vastuseks küsimusele, kuidas oleks pidanud vabariigi valitsus kriisis käituma ning kas riigi kärpepoliitika on onud parim valik, vastas Sõõrumaa, et oleksime võinud eeskuju võtta soomlaste pikaajalisest edukast kogemusest. „Rasketel aegadel aitab riik ettevõtjaid, panustades valdkondadesse, mis on nagunii riigi n-ö rida – rajama infrastruktuuri, ehitama koole, vanglaid jne. Kui on paremad ajad, siis loomulikult saavad ka ettevõtjad aru, et maksukoormuse suurendamisega riik reguleerib oma majandamist. Minu arvates on mõistlik niiviisi teha,“ sõnas ettevõtja.

Sõõrumaa suhtub positiivselt ka ettevõtete tulumaksu taastamisse. „Riik elab eelkõige maksudest ja kuskilt peavad need ju tulema. Olen kuni 15-protsendilise ettevõtte tulumaksu pooldaja, sest see makstakse meeleldi ära.„

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. October 2009, 12:28

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing