Tallinn ei leia piisavalt tasuta kartulite soovijaid

27. oktoober 2009, 12:14

Tallinna linnale on seni laekunud tasuta
kartulite sooviavaldusi veidi üle tuhande, kuigi algselt arvestati 2000
soovijaga. Seetõttu otsustas linnavalitsus kartulite jagamise perioodi kuu aja
võrra pikendada.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet pikendas tänavu toimetulekutoetust saanud peredele täiendava abina jagatavate kartulite saamiseks taotluste vastuvõttu 20. novembrini. Abivajavale perele eraldatakse 2m³ küttepuid ja 40 kg toidukartuleid, paljulapselistele peredele suurendatakse kartulikogust. Küttepuude taotluste esitamise tähtaega ei pikendata.

Arvestuslikult on küttepuid vajavaid peresid paarisaja ringis ning toidukartulit vajavaid peresid ligi 2000. Seni on toimetulekutoetust saanutest kartuleid taotlenud 1061 peret ja küttepuid 172.

Kriteeriumite alla mitte mahtuvaid soovijaid on linnavalitsuse teatel aga märksa enam. Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul sihtgrupi laiendamiseks võimalust pole.

Linn ostis talvekartuli riigihanke võitnud Võrumaa talupidajalt Luule Jürisaarelt, küttepuude hanke võitis Halupuu Firewood Products OÜ Hiiumaalt, võitnute kelle hooleks jääb ka transport. Kartulite ja küttepuude kojuvedu algas 9. oktoobril.

Kartul ja küttepuud lähevad ERRi teatel linnale maksma 640 000 krooni, nende jagamist tutvustav reklaamikampaania maksis väidetavalt ligi kaks miljonit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2009, 12:54
Otsi:

Ava täpsem otsing