• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Reform tasus osa Antropovi reklaame

  Nii kirjutas Reformierakonna 2007. aasta riigikogu valimiste kampaania juht, peaminister Andrus Ansipi büroo juhataja Arto Aas 2006. a detsembris Antropovi kampaaniat juhtinud reklaamifirmale Droom: "Põhimõtteliselt on Lääne-Viru jaoks broneeritud mõned printreklaamid Virumaa Teatajas ja Kuulutajas. Robert võib hetkel arvestata meie poolt pinnad 23.02 Virumaa Teataja esikaanel ja 02.03 Kuulutajas. Lisaks on Robertile ette nähtud kuni 15 000 eest otsepostituse kompenseerimist peakontori poolt. Vastavasisulise e-maili on ta minult saanud. See võiks siis olla mõni kiri valijatele, voldik, ajaleht vms. Lisaks hõigatakse tema nimi maha raadioreklaamis koos Ojulandi ja Leemetsaga. /---/ Maakonna arendusjuhil on veel hulk erakonna valimisnänni, mida saab üritustel jagada."
  Erakonna Lääne-Virumaa arendusjuht oli sel ajal Maie Urbas, kes on ka OÜ Lampiduza juhatuse liige. Selle firma kaudu liikuski Äripäeva andmetel Antropovile osa erakonna valimiskingitustest.
  12. märtsil 2007 edastas Lampiduza reklaamibüroole Droom koolitusteenuse eest ajavahemikul 05.02-09.02.2007 arve, mis pidi minema Antropovi valimiskulude hulka. Kirjas on aga viide, et tegemist on arvega Antropovi pastakate eest. Sel ajal Äripäeva andmetel Antropov mingitel Lampiduza korraldatud koolitustel ei osalenud.
  Miks on e-kirja juures selgituseks "Robi pastakad"?
  "Tahtsin, et projektijuht läheks lõpuks pastakatele järgi, maili pealkirjal selle arvega seost ei olnud. Droomi projektijuht võib mu sõnu kinnitada," vastas Urbas ja kinnitas, et Lampiduza ei tegele meenetega. "Reformierakonna tellitu eest või neile teenuse osutamise eest olen esitanud arved Reformierakonnale ja mitte kellegi teisele" lisas ta.
  Mitu Lampiduza (firma pole esitanud aastaid äriregistrile majandusaasta aruannet) arvet on Reformierakond ametlikult deklareerinud, aga kahte Antropovile saadetud arvet nende hulgas ei ole.
  Kui peaks selguma, et Reformierakonna nimekirjas kandideerinud inimene on jätnud osa kulusid esitamata, siis kas Reformierakond need tagantjärele ka deklareerib?
  Kuidas siis teisiti? Kui meie nimekirjas kandideerinud isik muudab midagi oma deklaratsioonis, oleme alati selle viivitamata ja korrektselt saatnud järelevalvekomisjonile. Seda on ka varem positiivselt ära märgitud, et käitume korrektselt ja kiiresti.
  Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni esimees Jaanus Marrandi ütles, et ta ei lepi prokuratuuri selgitustega, kuna erakonna liikme isiklik kampaania peaks olema erakonna kampaania osa.
  Intervjuu riigikogu erikomisjoni esimehe Jaanus Marrandiga.
  Kas komisjon uurib reformierakondlaste Jaanus Rahumägi ja Robert Antropovi 2007. a riigikogu valimiste kampaania kulude deklareerimise õigsust?
  Komisjon tutvub alati ajakirjanduses avaldatud erakondade rahastamisteemaliste materjalidega ja on ka varem reageerinud, küsides aru asjaosalistelt. Tavapäraselt olemegi käitunud selliselt, et küsime täiendavalt selgitusi, või kui asi on ilmselge, pöördume ise prokuratuuri. Ka nn Rahumägi ja Antropovi teemat arutasime komisjonis ja otsustasime, et kuna Jaanus Rahumägi on ise pöördunud prokuratuuri, siis on mõistlik ära oodata prokuratuuri seisukoht. Seda seisukohta te nüüd ise ka juba teate!
  Mida Teie sellest arvate?
  Oli äärmiselt üllatav kuulda prokuratuuri arvamust, mille kohaselt isiku kampaania ei olevatki erakonna kampaania, kuigi seda tehakse erakonna nimekirjas olles ja tuues kasu erakonnale. Minu hinnangul peaks isikukampaania olema erakonnakampaania osa. Nii on tekkinud arvamus, et komisjonil oleks mõistlik kohtuda lähiajal prokuratuuri esindajaga ja paluda selgitusi nende otsuse kohta.
  Mida võtate ette Kristiina Ojulandiga, kelle valimisürituste eest tasus üks osaühing?
  Soovime pärida aru erakonnalt, sest ta ise on öelnud, et ei tea pidude eest maksmisest midagi. Siit ka küsimused, et kui tema ei tea, siis kas on tegemist sellega, et maksis erakond või ettevõte. Viimane on aga seadusega keelatud. Sellekohase järelepärimise saadame Reformierakonnale.
  Millised võimalused on komisjonil poliitikute varjatud rahastamiste uurimiseks?
  Meie komisjon ei oma sisuliseks uurimistegevuseks pädevust ega ka inimesi. Komisjon tegelebki läbi politsei ja prokuratuuri kaudu. Ilmselgete asjaolude puhul oleme pöördunud asjaomastesse organitesse. Asjade selgitamiseks aga pärinud täiendavalt aru. Komisjonis on mitu korda olnud kõne all erakondade rahastamist puudutav seadusandlus. Nii oli meie komisjon 2008. aasta aprillis üks intervjueeritav korruptsioonivastase organisatsiooni GRECO korralisel hindamisel.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Tegelikult oleme me eriolukorras – käitugem siis vastavalt
Meile on jäetud praeguses koroonakriisis suhteliselt palju vabadust, kuid kui me sellega paremini ümber käima ei hakka, siis võib-olla mitte lõpmatuseni, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Meile on jäetud praeguses koroonakriisis suhteliselt palju vabadust, kuid kui me sellega paremini ümber käima ei hakka, siis võib-olla mitte lõpmatuseni, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Dow Jones lõpetas nädala ajaloolise tipptulemusega
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Reklaamimüügi TOPi võitja: olime valmis suuremaks kukkumiseks
Äripäeva reklaamimüügi TOPi võitis Postimees Grupp, mille müügidirektori Taavi Lätti sõnul oldi eelmisel aastal valmis suuremaks kukkumiseks, kuna reklaamimüük sai koroonakriisist tugevalt pihta.
Äripäeva reklaamimüügi TOPi võitis Postimees Grupp, mille müügidirektori Taavi Lätti sõnul oldi eelmisel aastal valmis suuremaks kukkumiseks, kuna reklaamimüük sai koroonakriisist tugevalt pihta.
Fotod: varju hoidnud ERIALi niiditõmbajad astusid kohtu ette
Kohe algab Hoiu-laenuühistuga ERIAL seotud isikute kriminaalasjas esimene sisuline arutelu.
Kohe algab Hoiu-laenuühistuga ERIAL seotud isikute kriminaalasjas esimene sisuline arutelu.