Liive: Eesti Energiast ei saa õlifirmat!

Indrek Kald 11. november 2009, 16:13

Eesti Energia ei kavatse kunagi muutuda vaid õlifirmaks, me oleme siiski energeetikafirma, ütles ettevõtte juhatuse esimees Sandor Liive.

"Seda tõestab seegi, et Eesti Energia investeeringuplaanid ei näe ette mitte ainult Narva elektritootmise renoveerimist, vaid uute plokkide ehitamist, mille puhul on ilmselt oluline üle rõhutada, et tegemist on sisuliselt täiesti uue elektrijaamaga," selgitas ta.

Samuti tuleb Liive ütlusel arvesse võtta, et Eesti Energial on ulatuslikud plaanid taastuvenergeetika alal. "Ning kauges tulevikus võimalik tuumajaama ehituses osalemine kas Soomes, Leedus või Eestis ei saa kuidagi teha meist pelgalt õlifirmat," lisas ta.

Liive kinnitusel on õlitootmine Eesti Energiale oluline mitmel põhjusel. "Esiteks saab õli tootes anda põlevkivile suuremat lisaväärtust. Teiseks lisab see meie toodetele mitmekesisust ning kolmandaks, see suurendab kodumaist energeetilist kindlustunnet," rääkis ta.

Eesti Energia eesmärk on Liive sõnul saada mitmekesise ja kindla kodumaise tootmisega energeetikafirmaks, mitte olla ühe või teise tootmisala nišis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. November 2009, 15:24

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing