Invesco odavate aktsiate jahil

Romet Kreek 16. november 2009, 11:37

Aktsiaturgude 70aasta tugevaima aktsiaralli järel on katsumus otsida madalalt hinnatud aktsiaid. 417 miljardi dollarilise hallatavate varadega Invesco favoriitideks on Kanada kindlustusseltside ning Hispaania ehitajate ja Prantsuse Vivendi aktsiad, vahendab Bloomberg.

Manulife Financialsi aktsia on Toronto börsil langenud, kuigi Kanada suurimalt kindlustusseltsilt oodatakse kasumi kahekordistumist. Madriidis on Obrascon Huarte Laini aktsia aastakümne keskmisest hinna-kasumi suhtarvust 28 protsenti madalamal. Maailma suurima muusikakompanii Vivendi aktsia on aga 37 protsenti odavam võrreldes üleilmsete aktsiaturgudega.

„Suur osa aktsiaturu taastumisest on lihtsalt riskivalmiduse paranemise tagajärg,“ ütles Invesco Global Strategiese investeerimisjuht Erik Granade. „Nüüd oleme tagasi rohkem tavapärastele tasemetele, mistõttu on tüüpiline eeldada, et investorid suunduvad investeeringute otsimisel laiemale piirkonnale.“

Märtsi põhjast aset leidnud ralli käigus, kus MSCI Maailmaindeks on tõusnud 68 protsenti, on muutnud 23 arenenud riigi aktsiaturud hinna-kasumi suhtarvult kallimaks alates 2002. aastast. Pankade aktsiate hinnad on üleilmselt kaheksa kuuga enam kui kahekordistunud, arvuti- ja tarkvaratootjate omad on kerkinud 73 protsenti.

Granade on ostnud fondi seagripivaktsiini tootja Sanofi-Aventise aktsiat, mis on tänavu tõusnud 13 protsenti. Aktsiat osteti, kuna selle hinna-kasumi suhe on 8,1, kui arvestada tulevaks aastaks analüütikute prognoositud kasumit.

Kui võtta aluseks see, mis aktsiad maksavad ja kui suurt kasumit on ettevõtetele tulevaks aastaks analüütikud prognoosinud, on Hispaania, Prantsusmaa ja Saksamaa kümne odavaima arenenud aktsiaturu seas. Prognoositud kasumi alusel on P/E näidud alla 12 võrreldes Jaapani 19,4, Hongkongi 15 ja USA 14ga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. November 2009, 11:37
Otsi:

Ava täpsem otsing