Anne Oja • 17. november 2009 kell 21:00

Double Coffee läks Eestis pankrotti

Harju maakohus kuulutas eile välja Double Coffee Eesti pankroti, vahendas rus.db.lv ajalehte Biznes&Baltija.

Veel mullu haudus Double Coffee omanikfirma DC Holding mastaapseid laienemisplaane.

2008. a novembris peatas kohvikute kett Double Coffee järsu majanduslanguse tõttu laienemise Leedus ja asus kohvikuid sulgema. Kuulduste järgi koondas Double Coffee tollal töötajaid ka Eestis ning otsis ketile ostjat. Kinnitust sellele ei õnnestunud Äripäeval saada.

Reval Café tegevjuht Rene Treifeldt ütles Äripäevale, et Double Coffeele sai Eestis saatuslikuks liiga uljas laienemine turul, mida nad ei tundnud. "Kontseptsioon oli neil hea, kuid ainult kontseptsioonist ei piisanud Eesti klientuurile," sõnas ta ning märkis, et Double Coffee laienes buumi ajal, mil rendipindade eest küsiti kõrget hinda ning tekkis probleeme tööjõu palkamisega. Nende laienemised olid nii ulatuslikud ja võeti rendipinnad, mis olid liiga kallid.

Treifeldt ütles, et mõni Double Coffee kohvik oli lahti väga lühikest aega, üks isegi vaid kaks-kolm kuud. Kui personal ei tea, kus juhtkond parasjagu on, ei tule sealt midagi head, leidis Treifeldt.

"Ei usu, et rohkem suuremaid ja tuntumaid kohvikuid kaob," lausus Treifeldt samas, "neid on hakanud hoopis juurde tulema. Restoranid muutuvad kohvikuks."

Treifeldt ei osanud öelda, kas Reval Café jääb tänavu plussi, kuid hindas aastat kordaläinuks. "Oleme teinud järjekindlalt investeeringuid, kuid laienenud konservatiivselt," ütles ta

Double Coffeelt ei õnnestunud Äripäeval eile kommentaari saada.

Hetkel kuum