Balti börsid loovad eurodes kauplemiseks ühise turu

Silvia Kruusmaa 18. november 2009, 11:55

Balti börsid, mis kuuluvad NASDAQ OMX Groupi, teatasid täna kavatsusest käivitada uus ühine turg kauplemiseks Tallinna, Riia ja Vilniuse reguleeritud turgudel noteeritud aktsiatega.

Uue turu kauplemis- ja arveldusvaluutaks saab euro. Kauplemiskoht on plaanis käivitada 2010. aasta esimeses pooles, eeldusel, et börside liikmed on selleks valmis ja kohalikud finantsjärelevalveasutused annavad oma nõusoleku.

"NASDAQ OMX on pühendunud Eesti, Läti ja Leedu börside likviidsuse parandamisele ning usume, et ühise valuutaga kauplemiskoht on kasulik kõigile turuosalistele, noteeritud ettevõtetele ja investoritele nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil," ütles Hans-Ole Jochumsen, NASDAQ OMX Nordic president. "Ühtses valuutas kauplemine ja arveldamine parandab liikmetele ja investoritele ligipääsu Balti turule ning seeläbi muudab selle atraktiivsemaks."

Uus turg luuakse reguleeritud turgudega samale tehnilisele kauplemisplatvormile, mis tähendab, et liikmetele ja investoritele ligipääsuga seotud lisakulusid ei kaasne. Loodaval turul on ühtne reeglistik ning see turg pakub kauplemisvõimalust kõigi Balti börsidel kaubeldavate aktsiatega, st. nii Balti Põhinimekirjas noteeritud kui ka Balti Lisanimekirjas kauplemisele võetud aktsiatega.

Tehniline võimalus kauplemiseks kohalikus valuutas jääb alles ka pärast uue turu loomist, kuid on oodata, et kauplemise põhiosa liigub uuele turule ning likviidsus koondub ühte kohta. Ühisturu käivitamise kuupäev otsustatakse koostöös börside liikmete, Balti keskpankade ja finantsjärelevalveasutustega.

Ettevõtete noteerimist kavandatav muudatus ei mõjuta ning see funktsioon jääb kohalikele börsidele. Samuti ei muutu Balti turgudel noteeritud emitentide teabe avalikustamise reeglid ega info levitamise kanalid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. November 2009, 12:15
Otsi:

Ava täpsem otsing