Oberschneider sihtis Arco Vara

Kadrin Karner 19. november 2009, 06:54

Arco Vara suuromanike ringi pääsemisele ihus möödunud suvel hammast tuntud kinnisvaraärimees Paul Oberschneider, kes ostis kinnisvarafirma aktsiaid siis, kui Toomas Tool neid müüs.

Põhjus, miks Oberschneider Luitsalu ja Tomingase peale verine on, võib peituda Luitsalu sõnul selles, et mullu suve alguses tegi Oberschneider koos grupi investoritega ühispakkumise Arco Varas enamusosaluse ostmiseks, ent omanikud lükkasid selle tagasi.

Samal ajal kui ettevõtja Toomas Tool mullu juulis asus Arco Vara aktsiatega küsitavaid tehinguid sooritama, ostis umbes 15 miljoni krooni eest Arco aktsiaid Oberschneider. Juba kolm kuud hiljem, oktoobris, müüs Oberschneider kõik aktsiad turuhinda arvestades enam kui 50protsendise kahjumiga maha. Tõsi, nüüdseks on aktsia hind toonasest veel tunduvalt allapoole vajunud. Oberschneideri müüki paisatud aktsiate ostja oli aktsiaraamatuid vaadates Tool.

"Sain aru, et olin teinud vea. Arco Vara omanikud on idioodid," oli Oberschneider ärritunud. Vestlusest mehega jääb mulje, et tegemist on sügava isikliku solvumise ja pettumisega Tomingases ning Luitsalus.

"Kõnepruuk on kultuuri küsimus ning mul on väga kahju, et Oberschneideri puhul see kultuurikiht nii õhukeseks on osutunud. Ei oleks arvanud, et ta pakkumise tagasilükkamist nii isiklikult võtab," nentis Luitsalu.

Finantsinspektsiooni juhatuse liige Kilvar Kessler vastas küsimusele, kas Arco Vara aktsiatega seotud tehinguid menetledes tegelesid nad ka Oberschneideri tehingute uurimisega, et kõiki käimas olevaid, toimunud või ka mitte toimunud finantsjärelevalve menetlusi nad ei kommenteeri. "Ega kõik meie kahtlused ei pruugi ka päädida kriminaalkohtusse jõudmisega," lisas ta, jättes otsa lahti, kas Oberschneideri tehingud pakuvad inspektsioonile huvi või mitte.

Üks küsimus: kas tegite eelmisel suvel Oberschneideriga Arco puhul koostööd?Toomas Tool, ettevõtja

See on naljakas küsimus selles suhtes, et mis tähendab koostöö Oberschneideriga? Kindlasti tehakse koostööd, aga Oberschneider esindas oma ettevõtet ja kes ta rahastajad olid ja kellega ta koostööd tegi, seda peate tema käest küsima.

On täiesti normaalne soov, kui ta tahtis ettevõtet osta ja tegi pakkumise. Tavaliselt ongi nii, et kas võetakse pakkumine vastu või ei võeta. Aga seda, et kaks sõpra hakkavad lihtsalt vehkima, ähvardama ja õiendama, et mida te tahate siin meie ettevõtet osta - sellist käitumist ei oota kelleltki.

Ma oskan öelda seda, et Artiga (Arakas) ei saanud nad (Arco Vara suuromanikud Hillar-Peeter Luitsalu ja Richard Tomingas) hakkama, minuga ei saanud hakkama, paljude endiste töötajatega ei saanud hakkama.

kes on kes
*Paul Oberschneider
*Sünd 16.08.1958
*Haridus:
1981 Loyola ülikool, Chicago, BA kunstis
*Karjäär:
1980. aastatel tegutses maaklerina New Yorgi börsil ja Lehman Brothersis. 1994 asutas Eestis Ober-Haus Kinnisvara.
2007 juunis müüs Ober-Haus Kinnisvara soomlastele ja võis tõenäoliselt olla 2008. aastal suurim dividendimaksja Eestis, kuna lubas oma 2007. aasta aruandes, et võib maksta endale 2008. aastal 72,6 mln krooni dividende.
Praegu elab Oberschneider Argentinas, kus ta oma piimalehmade keskel rantjee-elu naudib. Oberschneiderile kuulub argentiinlaste ühe meeliskuurordi Mar del Plata lähistel umbes 2500 hektarit maad, kus La Golondrina nime kandvas farmis kasvavad piimalehmad ja polohobused.
Oberschneiderile kuulub Argentinas ka maja eksklusiivses rajoonis Buenos Airese lähistel, kus ta käib tihti polot mängimas.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2009, 21:06
Otsi:

Ava täpsem otsing