Taani unelma retsept

Sirje Rank 21. november 2009, 15:10

Taani peaminister Lars L¸kke Rasmussen tahab kindlustada, et Taani oleks ka aastal 2020 maailma kõige õnnelikemate elanikega riik.

Peaministri partei Venstre aastakogunemisel visandatud „Taani unelm“ näeb üldjoontes välja järgmine: aastaks 2020 on Taani SKP-lt elaniku kohta maailma riikide esikümnes, keskmine eluea pikkus on samuti maailmas esikümnes ning energia kasutamise efektiivsus riigis on kolme parima hulgas maailmas.

Konkreetsed eesmärgid sõnastas peaminister ka tööjõu suurema hõivatuse, suurema töökohtade pakkumise ning õpilaste paremate tulemuste osas. Samuti peab vähemalt üks Taani ülikool kerkima Euroopa ülikoolide esikümnesse. Kuritegevus peab vähenema, integratsioon paranema ning majandus tugevamaks saama.

Nende eesmärkide täitmine peab tagama, et Taani oleks jätkuvalt „maailma kõige õnnelikum riik“, ütles Lars L¸kke Rasmussen, lisades, et pelgalt loodusseadused seda ei kindlusta. Eesmärgi saavutamiseks tuleb sõnastada ambitsioonikad siduvad ja konkreetsed eesmärgid, vahendas Taani uudisteagentuur Ritzau.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2009, 13:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing