Ansip eelistab lükata Eesti Energia börsiotsuse kevadesse

Katariina Krjutškova 26. november 2009, 14:10

Peaminister Andrus Ansipi hinnangul pole mõistlik teha otsust Eesti Energia börsile viimise kohta enne järgmise aasta kevadet, mil selgub Eesti üleminek eurole.

Eesti Energia rahastamiseks kaalub valitsus endiselt kahte varianti: kas riik paneb raha või Eesti Energia viiakse börsile. Eeldatavasti arendatakse kevadeni mõlemat kava ja otsus tehakse siis, kui euro tulek on Eestile kindel, kinnitas peaminister Andrus Ansip täna valitsuse pressikonverentsil.

Rahandusminister Jürgen Ligi ütles, et oli tänaseks põhjalikult eelmisel nädalal esitatud börsile mineku kava üle vaadanud. Ta nentis, et eelmise korra kriitika komisjoni esitatud ettepaneku nõrkadele kohtadele oli õigustatud. Eelmisel neljapäeval viitas Ligi, et kavas olid vead sees börsile mineku korralduse hindades ja intressimäärades. Ligi kinnitas, et ettepanekus on tänaseks parandused tehtud.

Andrus Ansipi kinnitusel ei saa enne kevadet ja eurootsust energiafirma börsile minekut otsustada, sest praegu on majanduse fooniks suur langus ja tööpuudus. Sellised olud peletavad investoreid eemale ja tulevikus võib tekkida hoopis küsimus, miks Eesti Energia jäeti miljarditest ilma, lisas ta.

Küll aga kinnitas Ansip, et valitsusel on üksmeel – Eesti Energia vajab lisaraha, et enda projektid ellu viia. Ta märkis ka, et valitsuses pole tulist vastandumist, vaid arutelu käib sisuliste küsimuste ümber.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. November 2009, 21:50
Otsi:

Ava täpsem otsing