Kohtla-Järve linnapea on 40 aastat raha sukasäärde kogunud

Kadri Paas 30. november 2009, 00:00

Varem teatas prokuratuur, et telefonile ja elektronkirjadele duo ei vastavat, omaksed aga ei tea nende asukohast midagi.

Äripäev sai ühe võtmetunnistaja - Kohtla-Järve eksabilinnapea Jüri Kolloga - ühendust laupäeval.

Kui Äripäev Kollole helistas, imestas viimane, et kaitsepolitsei ei ole teda justkui korduvatest katsetest hoolimata ütluste küsimiseks tabanud.

"Keegi ei ole mind ju otsinudki!" kuuleb Kollo enda väitel Äripäevalt esimest korda, et vastuluurajad temaga arvatavast pistisekuriteost rääkida tahavad.

Mida aastaid Kohtla-Järvel abilinnapeana töötanud Kollo kohalikust korruptsioonist teab?

"Inimestel, kui nad asjadest ei tea, on lihtne öelda, et kedagi eelistatakse. On riigihangete komisjon, kes teeb ettepaneku tunnistada üks või teine firma võitjaks linnavalitsusele. Ja alles linnavalitsus kinnitab otsuse. Ega linnapea või keegi teine ametnik ei saa üksi enne midagi paika panna," on Kollo nördinud, et Narva järel tuli prokuratuur ja kapo nüüd Kohtla-Järve linnavalitsust puistama.

Ta lisas, et pärast Narva linnavalitsuses käimist oli kapo visiiti oodata ka Kohtla-Järvele. "No see oli ju ammune kõlakas! Poliitiline tellimus! Oli ainult aja küsimus, millal meile tullakse. See on justkui palga sees, et linnavalitseja peab korra elus kapo visiidi üle elama," lisas Kollo muiates.

Kaitsepolitsei ja prokuratuur said möödunud neljapäeval Viru maakohtus aimu, mida Kohtla-Järve linnapea Solovjov endale esitatud kahtlustustest arvab.

"Sümpaatne inimene. Rääkis kohtus, et enda meelest on ta majaehituse teenuse tellinud hoopis ühest teisest firmast. Osaliselt on selle eest aga tasunud tema poeg Jevgeni," vahendas Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Dilaila Nahkur-Tammiksaar Äripäevale Solovjovi sõnu.

Pärast Solovjovi väidet justkui tasunuks linnapea maja ehitamise eest tema poeg, võtsid kapo ametnikud küsitlemiseks letti ka noorema Jevgeni.

Kaitsepolitsei avastas, et linnapea hoidis kodus 300 000 krooni eurodes, dollarites ja rublades. Samas pole 45 000 krooni kuus teeniv meer sel aastal praktiliselt enda pangakontot kasutanud - aasta algusest on pangaarvelt välja võtnud vaid 8000 krooni.

"Linnapea ütles, et nad on naisega 40 aastat raha korjanud. See 300 000 krooni väärtuses valuutat pidigi siis see 40 aasta sääst olema," selgitas Nahkur-Tammiksaar.

Juhtivprokuröri sõnul oli oodata, et Viru maakohus linnapead ei vahistanud. "Ega ma taotlenudki pikemat kui kümnepäevast vahi all pidamist. Igatahes lubas Solovjov täna (reedel - toim) tööle minna," sõnas Nahkur-Tammiksaar.

Kohtla-Järve kohtumaja kohtunik Anne Palmiste ei nõustunud juhtivprokuröriga, et Solovjov võib vabaduses viibides asuda takistama tõe väljaselgitamist ning hakata mõjutama tunnistajaid või teisi kahtlustatavaid.

Kas prokurör ei pelga, et vabaduses viibiv linnapea Solovjov ja ärimehed Ossipenko ning Hamidullin võiksid võimalikke tunnistajaid vabaduses olles mõjutama hakata?

"Praeguseks on selge, et inimesed, keda oleme küsitlenud, väidavad, et ei tea asjast midagi. Nad lihtsalt ei teadvat võimalikust pistisevõtmisest ja -andmisest mitte midagi. Samas annavad meie kevadest kogutud tõendid antud asjast täiesti teistsuguse, vastupidise pildi," rääkis Nahkur-Tammiksaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing