Balti fondijuhid Rootsi mütsi all

Maire Kasemaa 02. detsember 2009, 10:11

Alates eilsest kuuluvad Swedbanki Eesti, Läti ja Leedu fondivalitsejad Swedbank Robur AB koosseisu ning sellega jõuab lõpule viimased aastad kestnud integreerumine, teatas Swedbank.

Swedbank Roburi koosseisu liiguvad Swedbank Investeerimisfondid AS (Eesti), Swedbank Ieguldijumu Parvaldes Sabiedriba AS (Läti) ja Swedbank Investiciju Valdymas UAB (Leedu). Kõik fondid jäävad ka edaspidi kohalikesse riikidesse registreerituks ja kohalike finantsinspektsioonide järelevalve alla. Klientide teenindamist nimetatud muudatus ei mõjuta.

Swedbank Roburi teatel on ühinemise eesmärk luua üks tugev fondivalitsejaid koondav ettevõte - kokku viiakse Swedbanki grupi parim investeerimisalane kompetents, lähtutakse ühtsetest riskikontrolli põhimõtetest ning pakutakse laiemat investeerimistoodete valikut ning paremat teenust klientidele.

"Loomulikult on meie eesmärgiks ka juhtiva fondivalitseja positsiooni säilitamine Eestis, mida aitab kindlustada Roburi pikaajaline kogemus fondide juhtimisel läbi majandustsüklite," märkis Swedbank Investeerimisfondid ASi juhatuse esimees Agnes Makk.

Eestis jätkab Swedbank Investeerimisfondid ASi juhtimist ning kliendisuhete hoidmist Agnes Makk, kes alustas sellel positsioonil selle aasta 20. oktoobril.

Swedbank Robur on Swedbanki varahaldusega tegelev tütarettevõtte, mis on tegutsenud 1967. aastast alates. Swedbank Robur haldab ca 70 miljardit eurot ning ettevõttes töötab 400 töötajat.

Novembri lõpus lahkus Roburi juhi kohalt Mats Lagerqvist. Swedbanki fondide haldusfirma juhatuses tehtud muudatused olid osalt tingitud ka sel sügisel Eesti pensionifondide ümber toimunust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2009, 21:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing