Swedbank korvab Private Debt Fondi osaku järsu languse

14. oktoober 2009, 22:33

Avalikkuse usalduse taastamiseks tasub
Swedbank Investeerimisfondid pensionifondide klientidele vahe, mis on tekkinud
Private Debt Fondi (PDF) osaku puhasväärtuse langusest III kvartali jooksul,
teatas finantsinspektsioon kokkuleppest kohtumisega Swedbanki esindajatega.

Kõikide PDFi investorite võrdse kohtlemise huvides kuulub ka teiste selle fondi investorite jaoks taastamisele osaku puhasväärtus II kvartali lõpu seisuga. See võimalus laieneb kõigile, kes on fondi investorid praegu või olid seda 1. juuli 2009 seisuga. Põhimõte ei laiene neile, kes otsustavad jääda investoriks IV kvartali lõpu seisuga. Investorid saavad selle kohta täiendava info.

Swedbank Investeerimisfondid tegelevad sise-eeskirjade täiendamisega vastavalt Finantsinspektsiooni kontrollaktis viidatud puudustele, et hoida ära igasugune huvide konflikti realiseerumise võimalus tulevikus.

Esmaspäeval teatas finantsinspektsioon, et Swedbank Investeerimisfondid ei ole kohustuslike pensionifondide vara investeerides vältinud huvide konflikte. Finantsinspektsioon lõpetas järelevalvemenetluse Swedbank Investeerimisfondid AS-i tegevuse üle osas, mis puudutab huvide konflikte kohustuslike pensionifondide varade investeerimisel ja esitanud omapoolsed järeldused tutvumiseks Swedbank Investeerimisfondidele.

Teisipäeval tegi Swedbank Eesti peadirektor Priit Perens avalduse, kus nentis, et finantsinspektsiooni hinnangul pole panga investeerimisfondide sise-eeskiri piisav huvide konflikti vältimiseks. Swedbank Eesti juht Priit Perens kutsuti täna finantsinspektsiooni selgitusi andma.

Priit Perens Priit Perens

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. October 2009, 16:25
Otsi:

Ava täpsem otsing