Swedbank hüvitab PDFi kahjud ka pensionifondi vahetajaile

29. oktoober 2009, 17:12

Swedbank hüvitab veel selle aasta sees
Private Debt Fondi (PDF) osaku puhasväärtuse alanemise kolmandas
kvartalis, kompensatsioonist saavad osa ka need kliendid, kes on andnud
sisse taotluse pensionifondi vahetamiseks.

Tänaseks on Swedbank Investeerimisfondid koostanud ja kooskõlastanud Finantsinspektsiooniga kava, kuidas toimub Private Debt Fondi (PDF) osaku puhasväärtuse III kvartali jooksul toimunud muutuse taastamine fondi klientidele, sealhulgas pensionifondidele, teatas pank. Eesmärk on tasuda vahe veel selle aasta lõpuks, täpsema info protsessi kohta saavad kliendid lähinädalatel.

Pensionifondide klientide jaoks tähendab puhasväärtuse taastamine seda, et nende fondiosaku väärtus tõuseb ja tänu sellele suureneb ka pensionivara väärtus. Tegemist ei ole rahalise hüvitisega.

Osaku puhasväärtuse tõusust saavad osa ka need kliendid, kes on andnud sisse taotluse pensionifondi vahetamiseks. Swedbanki teatel on oluline meeles pidada, et pensionifondi vahetamine teise fondivalitseja juurde on tasuline: kogudes raha ühe fondihalduri juures, kasvab ka see raha, mis muidu läheks tehingutasudeks.

Äripäev küsis sel nädalal korduvalt Swedbankilt, kas võimalikku kompensatsiooni saavad ka pensionifondi vahetajad ja see ilmselt ajendaski panka täna pressiteadet saatma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. October 2009, 16:25
Otsi:

Ava täpsem otsing