Inspektsioon: Swedbank ei vältinud huvide konflikti

12. oktoober 2009, 10:46

Swedbank Investeerimisfondid ei ole
kohustuslike pensionifondide vara investeerides vältinud huvide konflikte,
leidis finantsinspektsioon.

Finantsinspektsioon on lõpetanud järelevalvemenetluse Swedbank Investeerimisfondid AS-i tegevuse üle osas, mis puudutab huvide konflikte kohustuslike pensionifondide varade investeerimisel ja esitanud omapoolsed järeldused tutvumiseks Swedbank Investeerimisfondidele.

Finantsinspektsioon jõudis ligikaudu pool aastat kestnud järelevalvemenetluse, sealhulgas kohapealsete kontrollide käigus järeldusele, et Swedbank Investeerimisfondid ei ole kohustuslike pensionifondide varade investeerimisel ilmselgelt täitnud investeerimisfondide seadusest tulenevaid kohustusi vältida ja maandada huvide konflikte. On võimalik, et huvide konflikti olukorras on kohustuslike pensionifondide osakuomanikele tekitatud varaline kahju, teatas finantsinspektsioon.

Enne järgmiste sammude otsustamist ootab finantsinspektsioon ära Swedbank Investeerimisfondide seisukohad esitatud järeldustele.

"Kui praegu läbiviidava täiendava kontrolli käigus peaks selguma, et oleme reegleid rikkunud, siis Swedbank kompenseerib kõik kahjud, mis on tekkinud lepingu või fondi tingimuste rikkumisega panga poolt. Teisalt on investeerimine kahtlemata juba oma olemuselt tegevusala, mis on seotud riskiga, seega tavapärase investeerimisriski osas ei oleks kompensatsioonist rääkimine põhjendatud," vastas reedel Swedbanki fondijuht Jelena Fedotova küsimusele, kas Private Dept Fundis osaluse suurendamise puhul oli tegemist investeerimisriskiga, mille eest pank ei vastuta.

Seoses Private Debt fondi järsust allahindlusest said teiste osakuomanike kõrval 53 miljonit krooni kahju ka Swedi enda pensionifondid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. October 2009, 16:25
Otsi:

Ava täpsem otsing