Mugavama tudengipõlve nimel

Virge Haavasalu 03. detsember 2009, 07:27

Ei ole palju möödas ajast, mil loengumaterjalide allalaadimine mõnelt mugavalt internetisaidilt ei tulnud kõne allagi ja olulise info pidi oma lennuka pastakajoonega ise kirja panema.

Nüüdseks on enamik ülikoole loonud võimalused saada õppematerjalid kätte enne loengut, et anda võimalus ise vähem kirjutada ning rohkem õppejõuga kaasa mõelda ja kaasa rääkida. Mis võimalused need siis on, mis üliõpilaste kirjavaeva ja pastakatinti säästavad?

Maailma üks juhtivaid õppetarkvara loojaid on 1997. aastal loodud ettevõte Blackboard. Tegemist on keskkonnaga, mida kasutavad paljud õppeasutused, aga peamiselt siiski ülikoolid kõikjal maailmas. Selle kaudu saavad õppejõud edastada õpilastele tööks vajalikke materjale, teateid õppetööd puudutava info kohta, näiteks loenguaegade muutused jne.

Õpilased saavad - liigume ju aina paberivabama maailma poole - laadida Blackboardi süsteemi kodutöid, mida õppejõud samas keskkonnas hinnata saavad ning neile tagasiside kaudu ka vastata. Lisaks saab iga uudishimulik tudeng enda hinde kõrval näha klassi keskmist, et oma tulemusi paremasse perspektiivi panna.

Loe artikli täisversiooni siit . Sisenemiseks vajaliku päevapileti saad osta siit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. December 2009, 13:13
Otsi:

Ava täpsem otsing