Finantskriis tõi kolm korda enam riigiabi

Kadrin Karner 07. detsember 2009, 17:30

Euroopa Komisjoni andmetel on finantskriisi ajal antud üle kolme korra rohkem riigiabi kui varem. 2008. aastal anti riigiabi 279,6 miljardit eurot ehk 2,2% sisemajanduse koguproduktist (SKP), sellest enamik oli toetus kriisist ülesaamiseks.

Euroopa Komisjoni konkurentsivoliniku Neelie Kroesi hinnangul on viimase 14 kuu jooksul astutud enneolematud sammud loonud tasakaalu Euroopa finantsturgudel ja pannud aluse majanduse taastumisele. „Oleme saavutatud selle, et ka riigiabi aitab kaasa kriisi ületamisele. Tegeleme hetkel pangandussüsteemi ümberkujundamisega ning oleme juba langetatud tähtsaid otsuseid mitmete suurpankade kohta. Oleme lubanud aidata leevendada ka krediidikriisi mõjusid,“ loetles Kroes astutud samme.

„Tunnen rõõmu ka selle üle, et liikmesriigid on raskel ajal järginud finantsdistsipliini ja suunanud abi ka ühiste eesmärkide saavutamisse, näiteks teadusesse. Selline ühistegevus aitab taas majandust elavdada,“ lisas ta.

Komisjon tunnustab seda, et üha suuremat rõhku pannakse regionaalabile ning teadus-, arendus- ja innovatsiooniabile, mis aitab luua eeldused uute töökohtade loomiseks tulevikus.

Edusamme on tehtud ka ebaseadusliku ja ühisturuga kokkusobimatu abi tagasinõudmisel. Juuni lõpu seisuga oli sellist abi tagasi saadud 9,4 miljardit eurot ning tagasi saamata on veel vaid 9% ebaseaduslikult antud abist. 2004. aasta lõpul oli tagasi maksmata 25% niisuguse abi kogusummast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. December 2009, 17:30

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing