Kristi Malmberg • 10. detsember 2009 kell 21:00

Idea samm Keski vastu on esimene pääsuke

Uudis, et aastaid Keskerakonnale kampaaniaid teinud reklaamiagentuur Idea AD esitas Harju maakohtusse Keskerakonna vastu pankrotiavalduse, oli ühest küljest üllatav ja teisest küljest jällegi mitte.

Keskerakond ja ka Reformierakond üllatasid juba kohalike valimiste aruannetest avalikkust teavitades hiiglaslike võlgadega. Suurparteid on kõvasti priisanud eelarvetega ka varasemate valimiste ajal, kuid sellist võlakoormat varasemast küll ei mäleta.

Nii Keskerakonnal, Reformil, kui IRLil on kaelas mitmeid miljoneid kroone võlgu. Mingit väga selget ja tõsiseltvõetavat selgitust, kust nende tasumiseks raha võetakse, pole avalikkusele antud.

Selge on see, et riigieelarvest saadavast rahast selleks ei piisa. Liiatigi on lähenemas järgmised riigikogu valimised 2011. aasta kevadel, mille kampaaniaks tuleb mõningaid kulutusi planeerida juba järgmisesse aastasse.

Paistab, et nii, nagu peaminister Andrus Ansipini jõudis arusaam majanduskriisi kohalolekust tugeva hilinemisega, juhtus see ka erakondade eelarveid planeerivate inimestega, kes ei osanud arvestada ettevõtjate järsult langenud huviga erakondadele raha anda.

Mille muuga seletada seda, et Keskerakond planeeris endale 12 miljoni kroonise valimiseelarve, aga annetustest kogus vaid piinlikud kaks miljonit. Ja ei ühtki suurettevõtjat nende hulgas.

Usun, et Idea esitatud pankrotiavaldus Keskerakonna vastu on esimene omataoliste reas. On ju avalik saladus, et erakonnad on paljudele reklaamifirmadele kõvasti võlgu ning tuleb oodata ainult nende kannatuse katkemist.

Hetkel kuum