Wells Fargo korjab võla katteks raha

Silvia Viidik 15. detsember 2009, 17:29

Oma laenude tagastamisest valitsusele on tuld saanud ka USAs varadelt ja deposiitidelt suuruselt neljas pank Wells Fargo, kes raha tagasi maksmiseks kuulutas välja 10,65 miljardilise aktsiaemissiooni, kirjutab Bloomberg.

Wells Fargo plaanib tagastada kogu 25 miljardit dollarit, mille maksumaksjad temasse eelmisel aastal investeerisid. „Oleme valmis täiel määral tagasi maksma TARP raha viisil, mis teenib nii USA maksumaksja, meie klientide, meeskonna ja investorite huvisid,“ kinnitas panga juht John Stumpf.

Wells Fargo plaanib müüa 426 miljonit aktsiat hinnaga 25 dollarit tükk. Laenu tagasimakse järel tahab pank osta 23protsendilise osaluse jaepangandusega tegelevast Prudential Financialist.

USA suured pangad on järjestikku hakanud valitsuselt saadud abirahasid tagasi maksma ja on ilmselt ka tähele pannud, et mida kiiremini seda teha, seda paremini võtavad uudist vastu nii investorid, kui kliendid. Praeguseks on tagasimakse teinud või protsessi käivitanud ka Wells Fargo suuremad konkurendid Bank of America, JPMorgan Chase ja Citigroup.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2009, 17:29
Otsi:

Ava täpsem otsing