Venemaa andis Nord Streamile rohelise tule

Kristi Malmberg 18. detsember 2009, 16:25

Nord Stream AG sai täna loa ehitada Venemaal 123 kilomeetrisel lõigul maagaasitoru, mis kulgeb mööda Läänemerd ning mille kogupikkuseks on 1, 223 kilomeetrit, teatas ettevõte.

Konsortsium on juba load saanud Taanilt ja Rootsilt, kelle vetest gaasitoru läbi läheb ja Soome majandusvööndi loa. Loa väljastamise protsess Saksamaal on samuti lõpusirgel.


“Loa andmine on oluline tähis rahvusvaheliste projektide rakendamisel Venemaal,” ütles Nord Streami tegevdirektor Matthias Warnig. “Luba on ulatusliku protsessi, keskkonnamõjude hindamise raporti, järelduseks Vene ametkondade poolt. Samuti osales Venemaa aktiivselt üheksa riigi aruteludel ÜRO Espoo konventsiooni raames, mis käsitlesid gaasijuhtme võimalikku piiriülest keskkonnamõju,” lisas Warning.


Loa andis Vene Föderatsiooni looduskaitse järelevalvet teostav amet Rosprirodnadzor. Sellele eelnes ulatuslik riikliku keskonna mõju hindamise protsess ja Vene Föderatsiooni Keskonna- ja Loodusvarade Ministeeriumi aktiivne osalemine rahvusvahelistel konsultatsioonidel kõigi Läänemerd ümbritseva üheksa riigi ametkondadega. Ministeerium kinnitas samuti üldsuse ligipääsu vene keelse piiriülese keskkonnamõju hindamise raportile (Espoo Report) ja avalik arutelu peeti 28. aprillil 2009.


“Me oleme kindlalt ajagraafikus, et alustada gaasijuhtme ehitusega 2010. aasta kevadel ja gaasi transportimisega 2011. aastal,” ütles Warning. “Loa väljastamise protsess Saksamaal on lõpule jõudmas ja me oleme kindlad, et ülejäänud load väljastatakse paari nädala jooksul,” lisas ta.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. December 2009, 16:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing