Analüütik: SAS võib vajada uut emissiooni

Sirje Rank 30. detsember 2009, 13:35

Skandinaavia lennukompanii SAS peab midagi drastilist ette võtma – sellises tempos ei saa „rahapõletamine“ jätkuda – väga tõenäoliselt tuleb aktsionäridelt raha juurde küsida, kuna pankadest laenamine läheks kalliks, ütles uudisteagentuurile SIX üks lennundusala analüütik.

„SAS kaotab palju raha. Loomulikult on neil raha omajagu, kuid tõenäoliselt tuleb neil tuleval aastal aktsionäridelt raha juurde küsida, kuna ühestki pangast nad laenata ei saa. Pangad küsiksid SASile laenamise eest liiga kõrget hinda,“ ütles analüütik, kelle nime agentuur ei avalda.

„Pangad peavad kaaluma, kas firma on pankrotiohus ja SASi puhul on see risk kõrge – see pankrotioht kajastuks laenu intressis,“ ütles analüütik.

Uue raha hankimine muutub aktuaalseks, kui SASi säästuplaanid ei õnnestu. Viimased sõnumid sellelt rindelt on koondamisteade 70 piloodile.

„Midagi suurt peab juhtuma. Firma ei saa senises tempos raha kaotamist jätkata. Kui nii jätkub, on neil aega maksimaalselt aasta või poolteist,“ ütles analüütik.

Täna kirjutas Taani majandusleht Börsen, et kevadel SASi aktsionäridelt küsitud 6 miljardit Rootsi krooni on firma juba ära kulutanud ilma et võlakoorem oleks alanenud.

Nädalapäevad tagasi ütles Rootsi majandusminister Maud Olofsson, et Rootsi riik SASile rohkem riigi raha anda ei kavatse.

„Ma ei usu, et maksumaksja oleks valmis SASile veel raha andma. Valitsus usub aga Core SAS kavasse ning sel põhjusel toetasime me firmat uusemissioonis,“ ütles Olofsson.

21%ga on Rootsi riik SASi suurim omanik. Kevadises uusemissioonis osales Rootsi riik 1,2 miljardi Rootsi krooniga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. December 2009, 13:35
Otsi:

Ava täpsem otsing