Andres Lipstok: 2010 tuleb euro tähe all

Katre Pilvinski 30. detsember 2009, 09:02

2010. aasta märksõnaks on kindlasti euro tuleku otsus ja ettevalmistused eurole kasutuselevõtuks, sõnas Eesti Panga president Andres Lipstok.

"Uus aasta tõotab tulla põnev ja teguderohke. 2010. aasta märksõnaks on kindlasti euro tuleku otsus ja ettevalmistused eurole kasutuselevõtuks," ütles Lipstok.

Ta lisas, et laiemalt ja kaugemale vaadates tuleb jätkata riigirahanduse tuleviku kindlustamisega. Siinkohal tuleb märkida, et valitsus on koondeelarve tasakaalustamisel teinud väga tublit tööd.

"See aga ei tähenda, et senist tööd ei tule jätkata. Järgmiste aastate sihiks peaks olema eelarve viimine tasakaalu ja ülejäägi tekitamine," märkis Eesti Panga president.

"Kui midagi lõppevast aastast ja ka 2008. aastast õppetunnina kaasa võtta, siis seda, et kiire kasvu aastatel tekitatud reservid andsid riigile aega muutuste läbiviimiseks ning pakkusid kindlustunnet nii riigi sees kui ka väljaspool, et Eesti saab oma kohustustega hakkama," rääkis Lipstok.
 
"Loodan, et tuleb positiivsete muutuste aasta ja inimesed leiavad võimalusi enda arenguks nii tööalaselt kui ka isiklikus plaanis," sõnas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. December 2009, 21:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing