Andmekaitse inspektsioon algatas Eesti väärtpaberite keskregistri (EVK) infomüügi suhtes väärteomenetluse.
EVK andmemüügi suhtes on inspektsioonist käimas kaks erinevat menetlust. Järelevalvemenetluse käigus saab inimeste õiguste kahjustamise ärahoidmiseks teha ettepanekuid ja ettekirjutusi, väärteomenetluse eesmärgiks on tuvastada süü ja määrata karistus.
"Nende tegevuse tõttu said mitteavalikud andmed avalikuks. Väärteomenetlus praegu jätkub ning tulemusi kommenteerime menetluse lõpul," ütles andmekaitse inspektsiooni järelevalvedirektor Taago Pähkel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Inspektsioon kohustas eile Äripäeva saadetud ettekirjutuses lõpetama väljaannet EVKst mullu sügisel saadud pensionifondide osakuomanike ning teiste fondide ja võlakirjade omanike andmete avaldamine ning kustutama kogutud andmed.
"Kuna pensioniosakute andmed ei ole avalikud, siis kujutab nende jätkuv omamine riski inimeste seadusega kaitstud huvidele," selgitas Pähkel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!