Sirje Rank • 7. juuni 2010 kell 6:47

Eurogrupi juht Ungari ja euro üle ei muretse

Euroala rahandusministreid ühendava eurogrupi juht Jean-Claude Juncker ütles nädalavahetusel Prantsuse telekanalile TV5 Monde ja raadiojaamale RFI antud intervjuus, et ei muretse ei Ungari ega euro praeguse madala kursi pärast.

„Ma olen üllatunud languse kiiruse üle, kuid euro praegune kurss mulle muret ei tee,“ ütles Juncker, vahendas Wall Street Journal.

Euro kursi heitlikkus on Junckeri sõnul muuhulgas tingitud poliitikute halvasti läbi mõeldud avaldustest. Värske näide on Ungari, kus kõrged ametnikud hoiatasid, et riiki võib tabada samasugune võlakriis nagu Kreekat.

„Ungari ametnikud on teinud mõtlematuid avaldusi, mis panid finantsturud arvama, et Ungari on järgmine doomino,“ ütles Juncker, lisades, et ise ta olukorra pärast Ungaris ei muretse.

Juncker märkis ka, et eurot arvatakse nõrgemaks kui seda õigustavad majanduse alusnäitajad, küll aga nõrgestab ühisraha ühtse majandusvalitsuse puudumine.

„Me ei ole veel kuigipalju õppinud ühise raha ühisest majandamisest. Liiga paljud riigid 16st käituvad nagu iseseisvad majandusruumid, kuid iseseisvaid majandusruume ei ole enam, me oleme ühes majandusruumis, mille krooniks on euro,“ ütles Juncker.

Juncker märkis ka, et euro on kannatanud kunstlikult madalal hoitud Hiina jüaani pärast ning kutsus Hiinat üles paindlikumale rahapoliitikale.

Hetkel kuum