Kadrin Karner • 26. juuni 2010 kell 10:28

Audentes pani Rituali spordiklubi vara enampakkumisele

Audentes Halduse OÜ müüb enampakkumisel Audentese Spordikeskuses spordiklubi Ritual opereerinud ja rendi eest miljoneid kroone võlgu jäänud OÜ Spordiharrastuse seadmeid.

„Spordiharrastuse OÜga lõppes meil leping ja nemad opereerisidki Rituali kaubamärgi all. Nad sisuliselt ei maksnud midagi meile,“ rääkis Äripäevale Audentes Halduse OÜ juhatuse liige Ahto Orav. „Võlgnevus oli mitme miljoni suurune ja rohkem venitada ei olnud võimalik,“ lisas ta.

Orav kinnitas, et Rituali nemad küll üle võtnud ei ole, aga Audentes Spordikeskus hakkas ise selle tegevusvaldkonnaga Rituali endistes ruumides tegelema. Nüüd asub seal spordiklubi Audentes Fitness, mis juuni alguses võttis üle enamus Rituali treeneritest ja klientidest. 

„Nemad pakkisid asjad ja läksid meie juurest ära. Kas ja millistel tingimustel või kus kohas nad edasi opereerivad, mina öelda ei oska,“ rääkis Orav Ritualist ning lisas, et kuna võlanõuded on üleval, otsustatigi kasutada üürileandja pandiõiguses tulenevat võimalust vara müüki panna.

Kuigi võlgnevus küünib mitme miljonini, on 8. juulil toimuval enampakkumisel spordisaali seadmed müügis alghinnaga 540 000 krooni. Pakkumisel osaleja peab tasuma tagatisrahana 20% alghinnast. Enampakkumise tulemus selgub 14. juulil.

Võlgniku Spordiharrastuse OÜ omanik on ainuisikuliselt Merit Lõokene, kelle sõnul oli võlgu jäämise põhjuseks liiga kõrge rendihind. Spordiharrastuse OÜ maksuvõlg oli Krediidiinfo andmetel 25. juuni seisuga ligi 11 tuhat krooni.

Veel enne Spordiharrastuse tekkimist 2010. aasta märtsis opereeris Rituali tegevust Ritual OÜ, mis nüüd kannab nime Ritual Arenduse OÜ. Selle ettevõte maksuvõlg on aga juba kopsakam. 25. juuni seisuga võlgneb ettevõte riigile 1,65 miljonit krooni makse ja 159 tuhat krooni intressi. Ettevõttel on esitamata üks maksudeklaratsioon.

Rituali kodulehekülg on endiselt töös. Valides kontakttelefoni vastab aga juba Audentes Fitness spordiklubi.

Audentes Fitnessi kodulehel on ka klientidele toimunud muudatust selgitatud ja lisatud, et neil on õigus lõpetada leping fitnessklubiga Ritual ja nõuda tagasi juba tasutud kuumaksed, kuna klubi ei ole võimeline täitma lepingust tulenevaid kohustusi.

Ühtlasi on teates link tarbijakaitseameti kodulehele, kuhu need, kes oma raha kätte ei saa, võiks pöörduda. Ära on näidatud ka kolm Ritualiga opereerinud firmat: OÜ Ritual, Spordiharrastuse OÜ ja City Fitness OÜ.

Hetkel kuum