Silvia Kruusmaa • 22. september 2010 kell 13:47

Ligi: meie nägemus majanduse väljavaadetest  väga sarnane IMFi omale

Rahandusminister Jürgen Ligi kohtus täna Rahvusvahelise Valuutafondi Eesti missioonijuhi Alexander Hoffmaisteriga, et arutada Eesti majandus- ja fiskaalolukorda.

"Meie nägemus majanduse väljavaadetest on väga sarnane. See annab kindlust, et teeme õigeid asju. Me jagame IMFi muret tööpuuduse olukorra pärast. Seetõttu kasvavad ka järgmise aasta eelarves kulud haridusele keskmisest kiiremini ning ka kulutused aktiivsetele tööturumeetmetele ei lange vaatamata EL vahendite lõppemisele ja tööpuuduse langusele," kommenteeris rahandusminister Jürgen Ligi.

Jürgen Ligi ja Hoffmaisteri kohtumise eesmärgiks oli Eesti majandus- ja fiskaalolukorra osas hinnangute vahetamine  ja 2.-13. detsembril vältava IMF`i  Artikkel 4 missiooni eriteemade kaardistamine.

Kohtumisel keskenduti eelarveolukorrale, tööturuväljavaadetele, eelarvestamise parendamisele, sh kulude sihtotstarbe vähendamisele ja kohalike omavalitsuste finantsjuhtimisele.

IMF tunnustas Eestit eelarvedistsipliini eest, mis muudab võimalike eelarvereeglite seadusandliku juurutamise loomulikumaks. Reeglite väljatöötamist, mis on aktiivselt päevakorral ka EL tasandil, kaalutakse ka potentsiaalse IMFi ekspertiisi kasutamise valdkonnana.

 

Hetkel kuum