Katre Pilvinski • 27. oktoober 2010 kell 14:56

"Fondi peaks valima investeeringute järgi"

Pensionifondi valikul on oluline jälgida, kuhu fond investeerib ning milline on üldine investeerimisfilosoofia, sõnas TI EfTEN Varahalduse juhi Kristjan Lepik. 

"Kõige rohkem peaks pensionifondi valima selle järgi, millised on fondis investeeringud ning milline on üldine investeerimisfilosoofia. Millistesse regioonidesse ja varaklassidesse investeeritakse,“ rääkis Lepik pensionifond vahetamisest.

"Kuid eks seda mul on kergem vaadata, kuid inimesel kelle jaoks investeeringud ei ole põhitöö, on seda oluliselt keerulisem hinnata," nentis ta.

"Kui see on liiga keeruline, siis võib läheneda ka tootlusi võrreldes, kuid eks see ole siiski mõnevõrra pealiskaudne, sest fondide investeeringud on ju pidevalt muutunud ja ajalooliselt paremini käitunud fond ei pruugi seda teha tulevikus," märkis Lepik.

"Üks oluline küsimus, mida tänasel turul võiks minu meelest investor pensionifondi puhul fondihaldurilt küsida - millised on fondi investeeringud riigivõlakirjades ning milliseks planeeritud lähiaastate lähenemine nende suhtes," soovitas ta.

"Minu hinnangul tänaste tasemete juures oluline risk lähiaastatel intresside tõusuks ja see tooks võlakirjade hindu allapoole, tänast olukorda võlakirjaturul võiks isegi mulliks nimetada," märkis Lepik.

Selle nädalaga lõpeb pensionifondi valimise aeg.

Hetkel kuum