Indrek Kald • 4. november 2010 kell 14:53

25 minutiga laekus Savisaarelt viiskiitvat pressiteadet

25 minuti jooksul neljapäeva õhtul väljastas Tallinna linnavalitsus viis pressiteadet, kus Edgar Savisaar kiidab linna rahanduslikku seisu.

Kell 17.08 teatas Raepress, et linnavolikogu asus arutama teist lisaeelarvet. "Ma ei varja heameelt selle üle, et ka käesoleva aasta teine lisaeelarve on kavandatud positiivsena," ütles seal Savisaar. "See näitab, et linnaeelarve on jätkuvalt tasakaalus ja linn saab oma ülesannetega hakkama," lisas ta.

Kell 17.15 järgnes pressiteade "Edgar Savisaar: hambutu jutt Tallinna rahalistest raskustest". Meer kinnitab seal, et opositsioonipoliitikute poolt visalt meedias levitatav kuulujutt, justkui linn oleks suurtes makseraskustes, ei pea vähimalgi määral vett. Savisaar tõdes pressiteates, et "hetkest, kui Keskerakond Tallinna juhtima asus, pandi ka alus ühele taasiseseisvumisjärgse Eesti ajakirjanduse pikaajalisemale traditsioonile – üllitada vähemalt kord nädalas ennustus Tallinna linna peatsest pankrotist."

Kell 17.21 andis Raepress Savisaarele viidates teada, et Tallinna rahandus on hästi juhitud. Linnapea sõnul on "Tallinn saanud hakkama vaatamata sellele, et viimastel aastatel riigi valitsejad püüdnud Tallinna linna valitsemise võimalikult keeruliseks teha". Savisaar märkis, et linn elab "raskeid aegu suhteliselt valutult üle".

Kell 17.25 informeeris Raepress meediat, et Tallinna linnaeelarve täitub plaanipäraselt. "Linna tegevuste finantseerimisel ei ole aasta vältel tõrkeid esinenud," rõhutas Savisaar selles teates. "Tallinn ei ole erakorralist riigiabi kordagi saanud, me ei ole seda isegi mitte küsinud, sest meie näitajad on tõepoolest teistest paremad – seega ei saa Tallinn kuidagi olla nõrga finantsjuhtimisega linn," kinnitas linnapea. Teine positiivne lisaeelarve on tema sõnul selge märk, et asjad linna finantsseis on korras.

Kell 17.33 sõnas Savisaar Raepressi teate pealkirjas, et "riigivalitsejate rumalus ei ole suutnud Tallinna murda". Valitsusparteid on oma rumalas vihas omavalitsuste olukorda halvendanud, kuid ei ole suutnud Tallinna alla suruda, tõdes linnapea Edgar Savisaar linnavolikogus lisaeelarve eelnõu tutvustades. "Reformierakonna ja IRLi valitsus on juba mitu aastat püüdnud Tallinna majandusolukorda halvendada ning püüab nüüd iseendale ja teistele tõestada, et on olnud selles tegevuses edukas," nentis Savisaar. "Tegelikult on aga see võitlus neil läbi kukkunud," lisas ta Raepressi teatel.

Hetkel kuum