26. november 2010 kell 7:56

BÖRS: Aasia liikus vaid alla

Investorite pühade-eelset ostuhimu aitasid täna kontrolli all hoida endiselt võlakriisis vaevlev Euroopa ning pinged kahe Korea vahel.

Oma jälje Aasia aktsiaturgudele on jätnud Põhja- ja Lõuna-Korea vaheline tulevahetus, mille eskaleerumist märksa tõsisemaks konfliktis paljud kardavad. "Enamik Aasia riike on endiselt kõhkleval seisukohal Koreade olukorra suhtes ja turud peegeldavad seda olukorda ilmekalt," ütles Philip Securitiesi analüütik Lee Kok Joo.

Tundub, et investorid on lõpuks leppimas Hiina valitsuse pingutustega inflatsiooni ja mullide jahutamiseks, lisas ta. "Peking on juba mõnda aega üritanud mullide tekkimist vältida ja nüüd on tekkinud ootus, et selliste meetmetega jätkatakse ka tulevikus," rääkis Lee. "Minu arvates turud tajuvad, et olukord Hiinas on endiselt väga roosiline."

Kõigele lisaks on endiselt Aasia turge mõjutamas Euroopa mured, kus Iirimaa on uueks Kreekaks tõusnud ning mitmed ennustavad, et Portugal on tõusmas uueks Iirimaaks. Selline doominoefekt investoritele mõistagi meelejärele ei ole.

Investorid müüsid täna punaseks kõik juhtivad Aasia indeksid - Nikkei 225 (-0,40%), Hang Seng (-0,77%), CSI 300 (-0,89%), Shanghai komposiitiindeks (-0,92%), Kospi (-1,34%) ning Sensex (-0,21%).

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum