Artikkel
 • Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Diivad ja auhinnad lumehunnikute vahel

  MTÜ EFA 2010 suurürituste produtsent Peeter Rebane märkis, et nad on seoses eelarve vähenemisega partneritelt kõvasti hindu alla kaubelnud, nii et pigem tuleb suurem kasu sellest üritusest pikaajaliselt. "Minu hinnangul on kõige olulisem kasu Eesti riigile, ühiskonnale ja ettevõtetele Eesti kui sihtkoha promo, teiseks lühiajaline turismisektoris kulutamine ja kolmandaks pikaajaline mõju loodetavasti Eesti filmitööstuse koostööprojektidele," ütles ta.
  Rebase sõnul tuleb enamik ürituse teenustest Eestist. "Filmiproduktsiooni ettevõtted on tootnud klippe, mida näidatakse eetris. Kogu teletehnika tuleb Eestist, ERRist peamiselt. Catering loomulikult, ja transport," loetles Rebane.
  Hansabussi juhatuse liige Taivo Puuorg ütles, et nemad vastutavad eelkõige bussitranspordi eest. "Pakume teenust nii suurte kui ka väikeste bussidega. Ning see sisaldab tõesti transporti lennujaamast strateegilistele üritustele, millest suurimad toimuvad Solarises," rääkis ta.
  "Väliskülaliste teenindamisel saame omade jõududega hakkama. Meil on 40 bussi, mida kasutame, ning see on piisav selle ürituse jaoks," sõnas Puuorg. Ta ütles, et Hansabuss on ainult Eesti poole partner, kuid ürituse korraldaja Saksamaa poolelt teeb võib-olla koostööd mõne teise Eesti firmaga.
  "Seekord meilt limusiine ei tellitud, külla aga tehti seda NATO tippkohtumiseks Tallinnas."
  Limusiin Grupp OÜ juhatuse liige Markus Tamm tõdes, et nende kaks limusiini on nädalavahetusel kesklinnas sõidus küll. "Kahjuks ma ei saa täpselt öelda, kes tellis ja kuhu tellis. Aga võin öelda, et seal piirkonnas autod sõidavad küll."
  Restoranide Egoist ja Gloria turundusjuht Eneli Mikko nentis, et neil on seoses filmiauhindade galaga nädalavahetuseks rohkem broneeringuid kui tavaliselt. Kuigi restoran ei tea, kes on broneeringute taga, võib siiski oletada, et tellimused on üritusega seotud. "See, et Gloria ja Egoist on selleks nädalavahetuseks välja müüdud, ilmselt midagi näitab, kuna suuri jõulupidusid meil veel ei ole. Ning veinikeldris tahetakse just Eesti menüüd," selgitas turundusjuht.
  Samas nentis Mikko, et Euroopa filmiauhindade gala Tallinnas on rohkem Eesti maine teema kui materiaalne tulu ettevõtjatele.
  Moekunstnik Tiina Talumees tõdes, et seoses üritusega on tema moestuudiol natuke rohkem tööd. "Ma usun, et kõikide disainerite jaoks jagub seoses selle üritusega kliente," lisas ta. Talumees selgitas, et gala tarbeks nad laenutavad osa kleite ning osa õmmeldakse. "Kokku läheb üritusele umbes 10 meie klienti," lisas ta.
  "Niisama ülepeakaela endale õhtukleiti ei soetata, paljudele on see üritus ikkagi harv juhus kanda õhtukleiti ning selle eest ei taheta ka väga kergekäeliselt raha välja käia, kuna sellele ei tule võib-olla rohkem kasutust," selgitas Talumees.
  Euroopa filmigala turvalisuse eest vastutab OÜ Meeskond. Ettevõtte juhatuse liige Eigo Sõsteri sõnul käib töö riskide hindamise ja maandamisega juba pool aastat. "Eesmärk on võimalikult optimaalsete kulutustega pakkuda parimat teenust," märkis ta. "Staare ja VIPe kohtame oma töös tihti."
  Ühtlasi palus Sõster linnakodanikel jälgida teavitust ning varuda veidi aega. "Suur hulk inimesi ja kõrged kuhjad lund võivad tekitada viivitusi Solarise piirkonnas," hoiatas ta.
  Euroopa Filmiakadeemia (EFA) 2010 Eesti pressiatašee Margus Mets tutvustab Euroopa filmiauhindade gala ametlikku programmi.
  "Reedel kella 20.00 ajal õhtul on Mustpeade majas linnapea vastuvõtt nominetidele ja EFA VIP-külalistele.
  Sellele järgneb kell 21.30 pidu Vabaduse väljaku maa-aluses parklas, mis on autodest tühjaks tehtud, dekoreeritud ja tehtud vahvaks peokohaks. Seal on ühine pidu, kuhu tulevad kokku inimesed nii linnapea vastuvõtult kui ka PÖFFi lõpetamiselt, mis algab kell 19.00 Vene teatris. Lisaks osalevad seal ka EFA muud külalised. Sellel üritusel osalevad ainult kutsutud külalised.
  Laupäeval on osale külalistele KUMUs ekskursioon, teistele on linnaekskursioon. Laupäeval kell 12.45 ajal algab Tallinn 2011 Kiika Kööki projekt neile külalistele, kes end üritusele registreerisid. Neid EFA külalisi on ca 60 ringis, kes lähevad Eesti kodudesse sööma.
  Kell 13.00 on ametlikus programmis kohtumine elutööpreemia võitja Bruno Ganziga ja tema filmi "Julia kadumine" linastus Solarise kinos. See on avalik üritus, inimesed saavad sinna piletid osta ja vaatama minna.
  Siis hakkavadki õhtused üritused toimuma. Kell 18.00 tehakse Nokia Kontserdimaja uksed lahti. Kõik külalised, kes ei ole EFA nominendid, on oodatud ajavahemikus kell 18-19 kontserdimajja. Arvan, et 18.45 toimub limusiinidega punase vaiba külaliste kohale toimetamine. See kestab kolmveerand tundi, kuni 19.30ni. Kella 19.30ks peavad kõik inimesed olema saalis ja siis enam keegi liikuma ei pääse.
  Viimane külaline, kes saabub, peaks olema 19.30 ajal president Ilves. Ning selleks ajaks on kõik staarid punasel vaibal ära käinud. 19.40 algavad sissejuhatavad kõned ja tervitused, kõnepidajaid on kolm - kultuuriminister Laine Jänes, Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja Euroopa Filmiakadeemia president Wim Wenders. Ning kogu selle asja juhatab sisse tõenäoliselt Peeter Rebane, kes tutvustab esinejaid ja ütleb tervitussõnad. Nendeks kõnedeks on aega maksimaalselt 15 minutit.
  Kell 19.45 alustab ETV oma ülekandega ning esimesed 15 minutit sellest näidatakse väikest kokkuvõtet punaselt vaibalt - kuulsamaid nägusid ja nimesid. Ning kell 20.00 hakkab ülekanne kontserdisaalist. mis kestab 22.30-22.40ni.
  Pärast teleshow ja tseremoonia lõppu saavad külalised fuajeedes toidu-joogi ja meelelahutajatega aega viita. Pidu kestab parajasti nii kaua, kui vaja - tõenäoliselt kella 3-4ni öösel ikka ning sellega ongi ametlik programm läbi."
  Esiteks on see Eesti riigile üle kümne aasta üks suurim mainekujunduse projekt välispressis ja televisioonis, mida näevad miljonid inimesed üle maailma. Üritusele tuleb kokku ca 150 ajakirjanikku enam-vähem kõikidest olulistest riikidest ja maailma kanalitest. Ma arvan, et sellist punast vaipa pressi esindatuselt ei ole kunagi veel Eestis olnud, nagu laupäeval. Kasu saab kindlasti kogu turismisektor, sest väliskülalisi tuleb Tallinna pea 800. Osa neist elab siin nädala ning enamik vähemalt kaks päeva, mis tähendab, et hotellid, restoranid, transpordiettevõtted saavad kasu. Ja kolmandaks arvan, et Eesti filmitööstus saab sellest üritusest kasu. Kui kas või üks nendest delegaatidest, kes siia tuleb - produtsendid, režissöörid jne -, armastab Tallinna ja tuleb siia tagasi näiteks oma filmi tegema, siis saame sellest kasu.
  Algne eelarve, mis oli tehtud kolm aastat tagasi, veel majandusbuumi ajal, oli 27 miljonit krooni. Praeguseks on see vähenenud nii, et meil on kultuuriministeeriumi toetust 7 miljonit krooni, Tallinna linna ja Kultuuripealinna toetust 6,2 miljonit, Eesti Kultuurkapitali üks miljon, EASi üks miljon ja erinevad sponsorid on nii rahas kui ka kaupade ja teenustega toetanud paar miljoniga. Rahaline eelarve on 15,2 miljonit krooni.
  Üks on see, mida Eesti riik kulutab, aga tegelikult pool eelarvest tuleb Euroopa Liidust. Kui me vaatame ühtepidi, et kulub 15 miljonit siinset raha, siis tegelikult toovad sakslased siia ka päris palju Euroopa Liidu raha. Nii et see on riigi jaoks ennast positiivselt majandav projekt.
  Meil on kuni 200 delegaati jäänud seetõttu tulemata, et nad lihtsalt ei pääse siia. Nad ei ole nõus põhimõtteliselt lendama odavlennufirmadega Riia kaudu. Meie lennuühendused on niivõrd nadiks jäänud ja ma arvan, et mida on Eesti riigil sellest üritusest õppida - kui me tahame konverentsiturismi ja suurüritusi siia tuua, siis peab Estonian Airi toetama, et oleks piisavalt otseühendusi maailma suurlinnadega.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum
Vastulause: tarneahelate ümberkujundamisega seotud väljakutseid maksab tõsiselt võtta
Tuleb küsida, mil määral õnnestub ettevõtetel kanda kasvanud sisendhinnad üle lõpptoodangu hindadesse, kirjutab Arenguseire Keskuse ekspert Uku Varblane vastukajas Eesti Panga ökonomisti Kaspar Oja kriitikale.
Tuleb küsida, mil määral õnnestub ettevõtetel kanda kasvanud sisendhinnad üle lõpptoodangu hindadesse, kirjutab Arenguseire Keskuse ekspert Uku Varblane vastukajas Eesti Panga ökonomisti Kaspar Oja kriitikale.
Luurelennukite tellimus Rootsilt viis SAABi aktsia lendu
Rootsi tellimus kahele luurelennukile GlobalEye viis lennukitootja SAABi aktsia täna Stockholmi börsil tõusule.
Rootsi tellimus kahele luurelennukile GlobalEye viis lennukitootja SAABi aktsia täna Stockholmi börsil tõusule.
Uueks ehituse asekantsleriks saab Ivo Jaanisoo
Majandusministeeriumi ehituse asekantsleriks saab Jüri Rassi järel senine ministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Ivo Jaanisoo.
Majandusministeeriumi ehituse asekantsleriks saab Jüri Rassi järel senine ministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Ivo Jaanisoo.
Raadiohommikus: kuumast suvest ja taasterahastust
Äripäeva raadio reedeses hommikuprogrammis tuleb juttu töötamisest põrgukuumuses, kalevi alla pandud suurprojektidest ning julgeolekust.
Äripäeva raadio reedeses hommikuprogrammis tuleb juttu töötamisest põrgukuumuses, kalevi alla pandud suurprojektidest ning julgeolekust.
Raadiohommikus: autode hinnaralli jätkub, kuid asi pole tarnetes
Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis on põnevat kuulamist kõigile neile, keda huvitavad autode hinnatõusu põhjused ja väljavaated.
Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis on põnevat kuulamist kõigile neile, keda huvitavad autode hinnatõusu põhjused ja väljavaated.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.