Rait Rebane • 29. detsember 2010 kell 17:14

Börs: Wall Street alustas lõpuspurdiga

Ühendriikide aktsiaturud võtsid kolmapäeva esimeses pooles suuna ülespoole. Vaatamata sellele, et turul on ülimalt madal kauplemisaktiivsus, näib, et Detsembrile pannakse ilus punkt.

Seda aastat on veel jäänud kaks ja pool päeva ning tundub, et Wall Street alustas niigi rallinud detsembri lõpuspurdiga. Täna on kauplemine väga madal, kuna pole avaldatud ühetegi tähtsamat majandusnäitajat ning  paljud investorid on selleks aastaks sulgenud oma portfellid. Kauplemisele andis tugeva löögi ka pühadeaegne lumetorm mille tagajärgi siiani likvideeritakse.

„Tundub, et üksmeel majanduse positiivsest väljavaatest on tunduvalt suurem kui suvel,” teatas Balentine investor Adrian Cronje, „see aitab ka turul tõusta praegusel ajal.”

Ettevõtetest tegi täna BJ’s Wholesale Clubi aktsia läbi 6,7 protsendise tõusu pärast seda kui levis kuulujutt, et Leonard Green & Partners LP plaanib kopsaka preemiaga üle osta BJ aktsiad.

Suurimad tõusjad on täna Yahoo +1,4 protsenti, McDonalds +1,18 protsenti ja IBM +1,15 protsenti. Enim on aktsiahinnas kaotanud AIG -2,66 protsenti, Wells Fargo -0,58 protsenti ja Goldman Sachs 0,66 protsenti.

Kuld jätkab tõusu uue rekordi suunas, täna on hind kerkinud 0,43 protsenti 1412 dollarini, toornafta seevastu on langenud 0,34 protsenti 91,18 dollarini.

Peamised aktsiaindeksid on pärastlõunaks plussis, Dow +0,4 protsenti, Nasdaq +0,3 protsenti ja S&P500 +0,31 protsenti.

 

Hetkel kuum