Investor: välisinvestorite huvi kasvab

Birjo Must 04. jaanuar 2011, 17:08

Aktiivsus Tallinna börsil on osaliselt tingitud kindlasti euro tulekust ja välisinvestorite huvi suurenemisest, kuid oma roll on mängida ka emotsioonil, arvas investor Elmo Somelar.

“Kuuldatavasti mõjub euro tulek välisinvestoritele positiivse signaalina. Teisalt on majandus iseenesest samuti paranemas,” rääkis Somelar.

Somelar ei ole enda sõnul otseselt ordereid jälginud, et kellele müügi- ja ostukorraldused on antud. “Siiski kipun arvama, et tegemist on välisinvetorite huvi suurenemisega. Või siis on ka turu ootused kõrgel, et välisinvestorid on sisenemas,” selgitas ta.

Somelari edasine plaan Tallinna börsil on pikaajaline - pigem hoida oma portfelli või siis vaikselt suurendada. Müügiplaane ta olemasoleva portfelli osas ei tee.
 
Milliseid aktsiaid plaanite osta? “Väga positiivne ja tugev ettevõte meie regioonis on Tallink. Tallinna Vesi on võib-olla kõrgendatud riskiga, kuid siiski hea dividendiaktsia olnud siiamaani. Tallinna Kaubamaja on samuti heade väljavaadetega ja ehitussektorist valiksin võib-olla Merko,” loetles Somelar.

Elmo Somelar oli 2010.aasta kevadel Äripäevas ilmunud eraisikutest börsiinvestorite TOPis 29. kohal, tema portfelli väärtus küündis sel ajal 4,3 miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. January 2011, 17:08
Otsi:

Ava täpsem otsing