ERGO ühendas Balti elukindlustusseltsid

Indrek Kald 11. jaanuar 2011, 10:26

3. jaanuarist on ERGO elukindlustusseltsid Baltimaades ühinenud üheks juriidiliseks isikuks nimega ERGO Life Insurance SE. Ettevõte on registreeritud Vilniuses, Eestis ja Lätis tegutsevad filiaalid.

ERGO Life Insurance SE ühendab endas ERGO järgnevaid elukindlustusseltse: ERGO Elukindlustuse AS, ERGO Lietuva gyvybes draudimas AB, ERGO Latvia dziviba AAS. ERGO Baltimaade kahjukindlustusseltsid ja pensionifondide valitseja ERGO Funds jätkavad tegutsemist senisel kujul.

ERGO Balti seltside juhatuse liikme Kestutis Bagdonaviciuse sõnul on elukindlustusseltside ühendamise eesmärgiks parendada elukindlustuse teenuseid, tõhustada äriprotsesse ning grupisiseste ressursside ja oskusteabe kasutust.

"Kolme riigi oskuste ja teadmiste ühendamisega soovime tugevdada ERGO elu- ja tervisekindlustuse konkurentsivõimet Balti riikides, võimaldades meil pakkuda paremat ja professionaalsemat teenindust," märkis ta.

Eestis tegutseb senine ERGO Elukindlustus jaanuarist alates uue nime all ERGO Life Insurance SE Eesti filiaal. Filiaali pangakontod ja kontaktandmed jäävad endiseks, muutub äriregistri kood.

Kõik sõlmitud elu- ja ravikindlustuslepingud ning pensioni väljamaksete lepingud jäävad kehtima praegusel kujul, samuti ei kaasne nimemuutuse tõttu vajadust teha lisategevusi. Elukindlustusseltside ühendamine ei mõjuta ERGO Elukindlustuse ASi klientide õiguseid ega kohustusi.

Ühinenud ettevõtet juhib juhatus järgnevas koosseisus: Kestutis Bagdonavicius, Deniss Sazonovs, Saulius Jokubaitis ja Sergei Vahnitski.

ERGO elukindlustusseltside ülepiirilist ühinemist Balti riikides nõustas juriidilistes ja maksuküsimustes advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene AS.

Kindlustusgrupp ERGO tegutseb Eesti, Läti ja Leedu elu-, tervise- ja kahjukindlustusturul ning Eesti ja Leedu pensionifondide turul, samuti Valgevene kahjukindlustusturul. ERGO seltsid Balti riikides kuuluvad Euroopa ühte suurimasse ERGO Kindlustusgruppi, mis teenindab 40 miljonit klienti enam kui 30 Euroopa ja Aasia riigis. ERGO Kindlustusgruppi omanikuks on suur edasikindlustuskontsern Munich Re.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. January 2011, 10:27
Otsi:

Ava täpsem otsing