IKEA Eestisse tulek osutus pelgalt kuulujutuks

Katariina Krjutshkova 13. jaanuar 2011, 00:00

New2Biz kirjutab, et nende Jõelähtme allika sõnul tahab IKEA Tallinna külje alla rajada kaubanduspinna. Samas kinnitab IKEA väljaandele, et lähiajal pole IKEA-l plaanis ei Lätis ega Eestis poode avada, kui, siis ainult Leedus.

IKEAt seostati mitme krundiga. Kõnealune Jõelähtme kinnistu kuulub Maru Ehitus ASile. Ettevõtte juht Tõnu Kull ütles, et tema kõrvu on ka varem jõudnud selline kuulujutt, justkui IKEA plaanib Eestisse kolida. Ta lisas, et IKEAd on seostatud peaaegu kõigi kruntidega, mis Tallinna ümbruses paiknevad.

"On olnud jutuks, mis sinna kinnistule mahub. Ta on nii suur, et siia mahuks IKEA või mis iganes kaubanduskett. Ehk sealt see kuulujutt on tulnud," selgitas Kull. Ta lisas, et neil pole IKEAga isegi kontakti olnud.

Jõelähtme vallavanem Andrus Umboja lükkas samuti ümber jutu, justkui IKEA-l oleks soov Jõelähtmele kolida. Umboja sõnul esitati sellele kinnistule avaldus äri- ja tootmishoone detailplaneeringu algatamiseks. "Juttu on olnud IKEA kaubanduskeskusest, aga see ei pruugi tõele vastata," ütles Umboja.

Trigon Capitali omanik Joakim Helenius ütles, et IKEA võimalik tulek sellele kinnistule on praegu spekulatsiooni tasandil. "Oleksin väga üllatunud, kui tõesti IKEA kavatseks siia tulla, aga muidugi, ei või kunagi teada," ütles ta.

IKEA tulek poleks paha. Ameerikanurga kaubandus- ja logistikaparki arendava Süda Maja ASi juht ja omanik Veiko Murruste lausus, et IKEA on nagu valge laev, mille tulekut mere tagant oodatakse. "Paljud välisettevõtted on Eestisse kolinud või kolivad siia, sest siin on odav tööjõud - ja töökäsi praegu on -, pluss paindlik seadusandlus. Fundamentaalne eeldus on olemas," sõnas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. December 2011, 17:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing