Google'ilt oodatakse suurt pauku

Fredy-Edwin Esse, California 20. jaanuar 2011, 09:50

Täna õhtul pärast USA börsi sulgemiskella tulemused avalikustavalt internetihiiult Google oodatakse järsku neljanda kvartali kasumi- ja käibekasvu.

FactSet Researchi poolt küsitletud analüütikud prognoosivad Google'i kvartaalseks kasumiks 8,06 dollarit aktsia ning käibeks 6,1 miljardit dollarit. Aasta tagasi olid firma näitajad vastavalt 6,79 ja 4,95, vahendab MarketWatch.

Heade tulemuste taga peaks seisma eelkõige tugev nõudlus reklaamipinna järele Google'i otsingumootoris, millele lisas olulist tulude kasvu firma mobiiltelefonide ja reklaamiäri.

ThinkEquity analüütoli Aaron Kessleri sõnul nähtus tema analüüsist, et neljas kvartal peegeldas tugevat otsinguturu kasvuimpulssi.Analüütiku sõnul näitasid andmed, et firmade internetis reklaamimise eelarved on kasvanud ning oksjoni baasil müüdavatele reklaamipindadele on nõudlus tugev.

Google'i aktsia pole viimasel ajal just väga särav olnud, sest viimase kolme kuuga on firma aktsia tõusnud kõigest 5%, samas kui Nasdaqi komposiitindeks on kerkinud üle 10%.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. January 2011, 10:33
Otsi:

Ava täpsem otsing