Google`i asutaja saab otsingumootori uueks juhiks

Raivo Sormunen 21. jaanuar 2011, 10:19

Google`i üks asutajatest Larry Page võtab 4. aprillist otsingumootori juhtimise ettevõtte pikaaegselt juhilt Eric Schmidt`ilt üle.

„Larry on valmis. Nüüd on tema kord firma juhtimist proovida,“ ütles 2001. aastast otsingumootorit juhtinud Eric Schmidt, kes liigub tegevjuhi kohalt nõukogu esimehe staatusse.

Schmidti peamisteks ülesanneteks on olnud aegade jooksul keskendumine ülevõtmistele, partnerlusele ja klientidele. Samuti jäi Schmidti juhtimise alla 2004. aastal Google`i edukas börsidebüüt.

55aastane Schmidt säutsus Twitteris, et enam „igapäevast täiskasvanu järelvalvet pole (37aastasel Larry`l –toim.) vaja!

Ühtlasi hakkab Page`i kõrval otsingumootori asutanud Sergey Brin fokuseerima strateegiliste projektidele, milleks on peamiselt uued tooted.

Eile öösel avaldas otsingumootor oma neljanda kvartali tulemused, mis näitasid 2,54 miljardi dollarist kasumit (7,81 dollarit aktsia kohta) ja 6,37 miljardi dollarist käivet. Mõlemad näitajad ületasid analüütikute ootusi.

Pärast turu sulgemist avaldatud tulemuste ja juhivahetuse uudise peale on Google aktsia tõusnud järelkauplemises 1,3%, tasemeni 626,77 dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. January 2011, 10:32
Otsi:

Ava täpsem otsing