Astok: Eesti tuleks nihutada Pariisi ja Londoni vahele

Anne Oja 07. veebruar 2011, 18:39

Eesti peaks end selleks nihutama koos maa ja rahvaga kuhugi Pariisi ja Londoni vahepeale, kostis riigikogu majanduskomisjoni liige Hannes Astok vastuseks küsimusele, mida peaks Eesti tegema, et suur Aasia lennufirma Eestisse tuleks.

"Naljaga pooleks, Eesti peaks end selleks nihutama koos maa ja rahvaga kuhugi Pariisi ja Londoni vahepeale, siis oleks Aasia lennufirma tuleku tõenäosus hästi suur," lausus Astok naerdes. "Tõsiselt rääkides, vaevalt et need miljon unistust, jaapanlast või hiinlast, Eestisse lennates siia pidama jääks. Nad tahavad siit ikka kuhugi edasi lennata ja keegi peab neid lende tegema," lisas ta märkides, et edasi võib lennata nii firma, mis jaapanlased või hiinlased siia toob, aga ka näiteks Estonian Air, millel on rahvusliku lennukompaniina lihtsam Euroopa Liidu siseseid lende teha.

"Kui jaapanlased ja hiinlased aga kord Eestis juba on, tuleks mõelda, kuidas neid päev või paar Eestis kinni hoida. Selleks peab olema meil midagi nende oma emakeeles pakkuda," arvas Astok.

"Kindlasti tasub Aasia lennkompanii Eestisse toomist proovida, muidu ei tea, kas see on üldse võimalik. Mõtlen, et keegi Aasiast võib aga olla huvitatud ka Estonian Airi omandamisest, et Euroopa Liidus lihtsamini lennata," lisas Poliitik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. February 2011, 18:39
Otsi:

Ava täpsem otsing