Viis suurepärast võtet, kuidas vältida hilinemist

Kristjan Otsmann 17. veebruar 2011, 00:00

Kuidas vältida hilinemist? Pakun välja mõned nipid, mis aitavad vältida kroonilist venimist ning mille kasutamine aitab meil ka igapäevaelus vähem hilineda.

1. Keskendu kõige olulisemale. Minimalistliku eluviisi alustala: keskendu ainult hädavajalikule ning kõige olulisemale, ülejäänust loobu..

2. Jaga suur tegevus väiksemateks tükkideks. Enne alustamist tee plaan: pane kirja, milliseid olulisemaid asju on vaja teha ning kui palju need aega võtavad. Järgmise ringiga löö järgmised suuremad sammud veelgi väiksemateks kildudeks, et mõista, kui kaua aega neiks tegelikult kulub. Nüüd korruta tulemus läbi 1,5-2ga, tulemuseks saad tegeliku ajakulu.

3. Palu teistel end aidata. Kõige kergemini murrame endale antud lubadusi. Kui oleme midagi lubanud kellelegi teisele, siis on nendest kohustustest juba palju keerulisem loobuda. Seega: kui tahad midagi olulist mingiks ajaks ära teha, palu mõnel sõbral või töökaaslasel endale korra päevas või üle päeva helistada ning küsida, kuidas sul see tegevus edeneb, mis sul praegu käsil on ning mida võtad ette järgmisena.

4. Kehtesta sanktsioonid. Kasuta hilinemise puhul sanktsioone, millest on ühiskonnale kasu. Näiteks iga olulise projektiga hilinenud päev toob tiimiliikmetele kaasa kohustuse teha pärast projekti lõppu ühe tunni vabatahtlikku tööd. Koosolekule hilinetud minut maksab kümme senti heategevaks annetuseks.

5. Alusta varem. Proovi alustada olulise projektiga kuu, nädal või päev varem. Astu koduuksest lihtsalt pool tunnikest varem välja. Me ei pea ju tormama! Rahulikult on palju mõnusam liikuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing