Birjo Must • 23. veebruar 2011 kell 13:49

Sebe juht: nafta hind teeb murelikuks

Eks toornafta hind teeb väga murelikuks, kuid hinnatõusu me hetkel ei plaani, rääkis Sebe ASi tegevdirektor Kuldar Väärsi.

„Kütuse hind mõjutab meid väga suurel määral. Olenevalt liikluse liigist – kas on tegemist kaugliikluse või kohaliku liiklusega - moodustab kütusekulude osakaal kuludest koguni 28-35 protsenti,“ selgitas Väärsi ettevõtte muret.

Juhi sõnul vaadatakse ettevõttes esiteks üle kõik muud kulud ja püütakse need kontrolli all hoida. Täna ja kohe meil hinnatõusu plaanis ei ole, kinnitas ta.

„Selge on aga see, et eriti kaugliikluses maksab kõik kulud, sh kütusekulud, tööjõukulud ja busside soetamise kulud, lõpuks kinni reisija läbi pileti soetamise hinna. Kindlasti avaldab suur kütusehinna tõus survet ka piletihinnale,“ möönis Väärsi lisades, et hetkel pole hinnatõusu aega planeeritud.

Kevadel on Väärsi sõnul leevendust toomas see, et talvine diiselkütus on kallim kui suvine. Kui ilmad on soojad ja võimalik sõita suvise diiselkütusega, siis peaks hind mõnevõrra langema. „Ootame selle aja ära ja vaatame, milliseks siis on kütuse hind kujunenud,“ kinnitas ta.

Lähis-Idas aset leidvate sündmuste tõttu on toornafta hind maailmaturul saavutanud viimase kahe ja poole aasta kõrgeima taseme.

Hetkel kuum