Jaapani tuumajaamas toimus plahvatus

Katre Pilvinski 12. märts 2011, 10:55

Telekanali NHK teatel on Fukushima tuumajaamas üks neljast reaktorist plahvatanud ning pealtnägijate sõnul on sündmuspaigas õhus ka suitsupilv.

NHK teatel hävis plahvatuses üks neljast reaktorist. Japani Kyodo uudisteagentuuri teatel sai Fukushima tuumajaama plahvatuses vigastada neli inimest. Kannatanute elud ohus ei ole. Jaapani võimud on laiendanud Fukushima tuumajaama evakuatsiooni piirkonda 20 kilomeetrini, vahendas BBC.

Ligikaudud 45 000 elanikku on piirkonnast ettevaatusabinõuna evakueerunud. Plahvatust Fukushima tuumajaamas uurib Jaapani tuuma- ja tööstusohutuse agentuur.

Jaapani valitsuse kõneisiku sõnul ei saanud Fukushima tuumajaama reaktori konteiner kahjustada ning plahvatuse järgne radiatsiooni tase on langenud.

Jaapani võimud teatasid varem, et piirkonnas on tuvastatud radioaktiivset tseesiumi ning radiatsiooni tase on tõusnud 20 korda normaalsest kõrgemaks. Väideti, et osa reaktorit ümbritsevatest metallplaatidest on üles sulanud. Tuumajaamas oli probleeme reaktorite jahutussüsteemiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. March 2011, 09:20
Otsi:

Ava täpsem otsing