Indrek Kald • 28. märts 2011 kell 13:03

Urmas Paet Liibanonis: uut infot pole

Pärast tänaseid kohtumisi Liibanoni juhtidega polnud välisminister Urmas Paetil anda uut infot eelmisel nädalal röövitud seitsme Eesti rattamatkaja kohta.

Küsimusele, kas eestlaste röövijate kohta on midagi selgunud, vastas Paet, et Liibanonis arutatakse erinevaid versioone, et neid siis kinnitada või maha kanda, ning töö jätkub.

ERRile antud usutluses ütles ta, et lootus eestlaste leidmiseks on kõigil, aga keeruline on öelda, millal õnnestub see probleem lahendada.

"See juhtum on Liibanonile suur probleem ja nad on sinna alla pannud kõikvõimalikud ressursid, et see olukord lahendada, et vastused nendele küsimustele saada, et need inimesed, kes rööviti, leida," võttis Paet kokku oma tänased kohtumised Liibanoni presidendi, peaministri, uue valitsusjuhi kandidaadi ning välisministeeriumi juhtkonnaga.

"Nii naaberriigis Süürias toimuv ja ka Liibanonis moodustatakse praegu uut valitsust ning ei ole teada, millal see õnnestub," viitas ta piirkonna rahutule taustsüsteemile, mis raskendab eestlaste otsinguid.

Eelmisel nädalal rööviti Liibanonis Bekaa orus seitse eestlasest rattamatkajat. Röövijate ega nende motiivi kohta seni infot pole.

Hetkel kuum