Indrek Kald • 30. märts 2011 kell 11:04

Ilves: detailide avaldamine inimröövi teemal pole kohane

Eesti ja meie liitlaste tegevust ja seniseid teadmisi kirjeldavate detailide üksikasjalik avaldamine pole kohane, kommenteeris president Toomas Hendrik Ilves seitsme Eesti kodaniku röövimist Liibanonis.

Palun kõigil mõista, et detailide avaldamine võib Eesti kodanike vabastamist pigem edasi lükata, lisas ta. President märkis, et ei pea õigeks teha avalikult oletusi eestlaste pantvangistamise võimalike motiivide kohta.

Ilves kohtus täna Kadriorus nädal tagasi Liibanonis seitsme Eesti kodaniku röövimise järel moodustatud ametkondadevahelise kriisikomisjoni juhi, välisminister Urmas Paetiga.

Riigipea sai ülevaate viimastest sammudest, mida Eesti koostöös rahvusvaheliste partneritega teeb olukorra lahendamiseks.

Presidendi sõnul tunneb Eesti paljude riikide tuge ja abi pantvangikriisi lahendamiseks, olgu siis näiteks poliitilise mõju kasutamisel või vajaliku informatsiooni kogumisel.

Ilves avaldas toetust pantvangistatud eestlaste lähedastele ja palus avalikkusel austada nende privaatsussoovi, et mitte tekitada vaid päevakajalise uudishimuga neile täiendavaid üleelamisi.

"Kinnitan teile: Eesti riik koos liitlastega teeb kõik, mis meie võimuses, et hättasattunud Eesti kodanikud leida, vabastada ja koju tuua," rõhutas riigipea.

Eesti seitsme kodaniku röövimise järel Liibanonis moodustas välisminister Urmas Paet 23. märtsil ametkondadevahelise kriisikomisjoni. Riigipea on olnud kriisikomisjoni tegevusest pidevalt informeeritud.

Tänane Postimees oli kriitiline Eesti välisministeeriumi tegevuse suhtes. Lehe kinnitusel tekitab vastukäiv info Liibanoni kohta segadust.

Hetkel kuum