Indrek Kald • 31. märts 2011 kell 10:57

Paet: eestlased röövinud rühmitus on tundmatu

Välisminister Urmas Paet kinnitas, et Liibanonis seitsme eestlase röövi enda peale võtnud rühmitus on tundmatu.

"Sellisel liikumisel sellise nime all mingisugust ajalugu ei ole," märkis ta ETV äsjases saates. Röövitud Eesti kodanike kohta infot ei ole, töö käib, lisas ta samas.

Välisministri kinnitusel on spekulatsioone mitu, miks see rööv läbi viidi. "Välistada ei saa midagi," ütles ta. Paet lisas, et mingeid nõudmisi röövijad hetkeseisuga esitanud pole.

Tulenevalt laekuvast infost muutub tema sõnul Eesti rattamatkajate otsimise taktika. Info on läinud täpsemaks ja otsimisala väiksemaks, sõnas ta.

Ka portaali Lebanon Files kirjastaja Rabh Haber kinnitas, et rühmitus "Taassünni ja reformi liikumine" on ilmselt vastloodud. "Ma ei olnud sellest rühmitusest varem kuulnud. See on kas vastloodud või kasutab varjunime," märkis ta ERRile.

Eile Liibanoni lennanud ETV ajakirjanik Aarne Rannamäe ütles, et väidetavalt inimrööviga seotud kolm isikut on kinni peetud. Bande juht on tabamata, ent tema ema ja isa on viidud ülekuulamisele, lisas ta ja märkis, et kokku on bandes 5-7 liiget.

See on tavaline, et kriminaalne bande ehib end suurejoonelise, poliitikale viitava nimega, viitas Rannamäe organisatsioonile nimega "Taassünni ja reformi liikumine", kes täna teatas, et eestlased on nende käes.

Nad ei olnud arvestanud sellega, et sajad inimesed hakkavad röövituid otsima, lisas Rannamäe.

Seitse eestlasest rattamatkajat rööviti eelmisel nädalal Bekaa orus, kui nad olid tagasiteel Süüriast Liibanoni.

Hetkel kuum