Tervitustega Antonio Gaudilt…

Liivi Tamm 04. aprill 2011, 00:00

Tanel Tubin Öko-Projekt Grupp OÜst kinnitab, et töö võtab küll aega, ent tulemus on seda väärt.

"Midagi keerulist mosaiigi tegemises seintele, lagedele, ka mööblile õigupoolest ei ole. Tehnika sarnaneb tavalise plaatimise omale. Glasuurplaate saab igast plaadipoest, hästi sobivad ka suuremate partiide jäägid, mida nõnda otstarbekalt ära kasutatakse. Mosaiigi tükid kinnitatakse plaatimisseguga ning viimistletakse vuugikohad vuugivaheseguga," selgitab ta.

Puutekõrgusel olevatel seina- ja põrandapindadel ning töötasapindade mosaiigikillud tuleks aga enne paigaldamist servast lihvida. Kätt ja jalatalda kriipiv põrand poleks muidu kuigi minus jalale astuda.

"Meie panime lihtsalt maha suure käiakivi ja lihvisime manuaalselt paari tõmbega iga mosaiigitüki servad," räägib ta.

Kui tahtmist on, saab hakkama. Tükke võib sobitada nii kindla mustri järgi kui ka lihtsalt loominguliselt sobitades. "Fotodel oleva lahenduse puhul valis omanik tonaalsuse, eelistades musti ja valged plaate aktsenttoonidega. Konkreetse mustri valisime ise. Ega siin tegelikult midagi keerulist pole," räägib Tubin.

Mehe sõnul on teda ennast inspireerinud ka Gaudi-park Barcelonas: "Võimatu on mitte mosaiigi lummusesse langeda ja seda mitte nautida."

Iseenesest on mosaiigiga võimalik katta ka kogu mööblit. "On inimesi, kes on katnud lisaks ruumile endale ka lauad, toolid, tualettpotid, isegi peegel on kildudest kokku laotud," kirjeldab ta.

Suurema mosaiigiladumise juures tuleb siiski arvestada, et töö võtab päris kaua aega: fotodel oleva vannitoa katmiseks kulus kahel mehel poolteist kuud igapäevast tööd.

"Väiksemate pindadega peaks aga hõlpsasti ka ise hakkama saama, see on ka isetegijale igati jõukohane töö," julgustab Tubin proovima.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing