"Aidake meid!" 

Silvia Kruusmaa 20. aprill 2011, 11:53

Videokeskkonda Youtube on üles pandud video, kus Liibanonis röövitud Eesti mehed pöörduvad abipalvega Liibanoni peaministri, Saudi Araabia ning Jordaania kuninga ja Prantsusmaa presidendi poole.

Eesti riigi ega riigijuhtide poole mehed ei pöördu. Varem on Liibanoni telekanal LBC väitnud, et Eesti jalgratturite röövijad soovisid tegelikult Prantsuse või Briti kodanikke pantvangi võtta ja nad ei olnud teadlikud eestlaste kodakondsusest.

Video oli üles riputanud "thekidnaper2011" nimeline kasutaja kolmapäeval, kuid neljapäeva pärastlõunal oli konkreetne video maha võetud.

Videos saavad kõik seitse eestlast järgemööda sõna. „Me palume teid, et tehke kõik, et me koju perede juurde saaks – nii kiiresti kui võimalik,“ ütles üks röövitutest inglise keeles.

„See on tõeliselt raske olukord, tehke kõik mis võimalik, et me saaksime koju,“ ütles teine röövitu.

„Me loodame neile inimestele, kelle poole me pöördusime. Palun aidake meid koju pääseda ja oma elu tagasi saada,“ lisas lõpuks kolmas eestlane.

Välisminister Urmas Paet ütles Postimehele, et nüüd tuleb hakata videolõiku analüüsima ja edasi liikuda, et jõuda saatjateni.

Seitse Eesti rattamatkajat rööviti Liibanonis Bekaa orus kuu aja eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2011, 11:35
Otsi:

Ava täpsem otsing