Milder: raha väljavool on peatunud

Fredy-Edwin Esse, California 05. mai 2011, 18:20

Baltika majandustulemusi kommenteerinud firma tegevjuht Meelis Milder lausus, et raha väljavool ettevõttest on peatunud ning probleemne oli vaid ühe kuu jooksul.

Mis meetmeid juhtkond rakendab, et peatada raha väljavool ettevõttest?
Raha väljavool on peatunud. Moeäri on sesoonne äri ning esimeses kvartalis on tavapäraselt tõepoolest rahavoog negatiivne, mida kompenseerivad järgmised kvartalid. Arvestades meie jätkuvalt kasvavaid müüke ja efektiivsust, mida kinnitab ka aprillikuu tulemus, ei ole meil kahtlust, et järgmise 9 kuu rahavoog on positiivne.

Kuidas võib tänane tulemus mõjutada tulevast aktsiate lisaemissiooni?
Suuraktsionärid (East Capital, KJK Capital, E.Miroglio) toetavad emissiooni pro rata ulatuses, ise võtan tüki – kokku ca 40%. Ülejäänu osas tuleb teha korralikku müügitööd. Isiklikult arvan, et arvestades aktsia kasvupotentsiaali, on tegemist hea tehinguga. Aga eks lõpuks otsustavad hinna aktsionärid.

Miks otsustati lõplikult Poola turult väljuda?
Lühiajaliselt on Poola turult väljumisel selgelt positiivne mõju. Majanduskriisi ajal on Poola olnud kahjumlik ning selle turu kasumlikuks saamiseks vajab ta suuri investeeringuid, mida meil pole täna võimalik teha. Meie eesmärk on keskendada ettevõtte rahaline ja juhtimisressurss suurematel turgudel kasumi teenimisele (Venemaa ja Ukraina).

Mille arvelt vähendatakse üld- ja tegevuskulusid?
Väljakäidud summa 320 tuhat eurot moodustab ca 1% me aastasest kuludemahust, seega on võimalik see erinevatelt kuluderidadelt välja kokku hoida. Kulude vähendustegevus pole samas eriti lihtne olukorras, kus ettevõte realiseerib mitmeid strateegiaprojekte ja kasvatab müüke.
Veel kord: suure pildi mõttes – meil oli probleemne üks kuu…

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. May 2011, 09:09
Otsi:

Ava täpsem otsing