Anne Oja • 16. mai 2011 kell 15:20

Venemaa leidis üles oma rikkaima ametniku

Regionaalarengu ministeeriumi ehitusosakonna direktor Vladimir Kogan teenis 2010. aastal 821 miljonit rubla (ca 20,5 miljonit eurot aastas ehk 1,7 miljonit eurot kuus), kirjutas ajaleht Vedomosti.

Kogani sissetulek oli kõrgeim nende ametnike seas, kes oma tulusid deklareerisid. Koos abikaasaga oli Kogani mullune sissetulek 830 miljonit rubla, neile kuulub ühtlasi viis korterit, kaks eramut, millest üks asub Küprosel, neli sõiduautot ja kolm väikelaeva. Oma sissetuleku allikaid Kogan deklaratsioonis välja ei toonud.

2010. a sissetulekult jäi teisele kohale Kogani ülemus aseminister Konstantin Korolevski, kes sai aastaga 21 miljonit rubla.

Vladimir Kogan asus regionaalarengu ministeeriumisse tööle 2005. aastal. Enne seda oli ta avalikkusele tuntud kui Promstroibanki põhiomanik. Riigi teenistusse minnes müüs Kogan 75% aktsiatest VTB-le.

On teada, et Kogan kureerib oma praegusel ametikohal Sankt-Peterburgi kaitsetammi ehitust.

President Dmitri Medvedev allkirjastas ametnike tuludeklaratsioonide avalikustamist nõudva seaduse 2009. aastal. Enne seda andsid ametnikud oma sissetulekust aru vaid omal initsiatiivil.

Hetkel kuum